17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Kontaminovaná pšenica: Podľa premiéra dohľadávame dodávky, ktoré sú určené pre Afriku

V prípade kauzy kontaminovanej ukrajinskej pšenice štát zintenzívnil kontroly na domácom trhu i opatrenia na hraniciach. „Dohľadaváme dodávky, ktoré na Slovensku ani nemajú byť, keďže sú určené pre Afriku, tvrdo postihujeme tých, ktorí s ňou obchodovali,“ povedal dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger.

Dôležité je podľa neho systémové riešenie celého problému, teda nedovoliť, aby sa dodávka ukrajinskej pšenice dostala na domáci trh, ale prostredníctvom uzavretých vlakových kontajnerov smerovať dodávky do prístavov, odkiaľ ich majú transportovať do afrických krajín.

Mlyn v KOLÁROVE dostal ZÁKAZ spracovania ukrajinskej pšenice

Dočasne poverený premiér v diskusii tiež odmietol spochybňovanie správnosti jeho výzvy pre guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Petra Kažimíra, aby rezignoval na svoj post z dôvodu verdiktu Špecializovaného trestného súdu. Heger uznáva, že verdikt nie je právoplatný a platí prezumpcia neviny. „Už len to, že je obžalovaný a sudcom uznaný za vinného však poškodzuje NBS i Slovensko,“ zdôvodnil Heger význam výzvy na Kažimírovo odstúpenie.

Vláda musí vykúpiť milión ton slovenskej pšenice! POTREBUJEME zásoby, tvrdí HLAS

Stanovisko ZPO k dovozom obilia z Ukrajiny (10.2.2023) – spracované na základe údajov členov ZPO pre účely argumentácie MPRV SR v komunikácii s Európskou Komisiou – dok.na stiahnutie:

(tasr, nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x