18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Nahnevaný Becík: Kto sa snaží zničiť slovenské poľnohospodárstvo a zlikvidovať slovenských prvovýrobcov? (VIDEO)

Slováci sa stretávajú v potravinových obchodoch so zahraničnými výrobkami stále viac a viac, čo ide nielen na úkor našich chovateľov, pestovateľov či prvovýrobcov, ale nie raz i na úkor kvality výrobku, pretože tie slovenské sú často oveľa kvalitnejšie ako dovozové. A práve s týmto má problém aj nitriansky župan Branislav Becík, ktorý je dlhodobým kritikom dovozu zahraničných potravín.

Svoju nevôľu s týmto trendom vyjadril aj v krátkom statuse a priloženom videu, v ktorom odmieta pretláčanie zahraničných záujmov na úkor slovenských. „Som hrdý na slovenskú zem a ľudí, ktorí na nej pracujú,“ odkazuje Becík naším vládnym predstaviteľom.

Na náš trh sú pretláčané produkty zo zahraničia

„Slovenskí poľnohospodári a prvovýrobcovia sú dlhodobo pre vládu nepriatelia. To sa musí zmeniť, treba prestať hádzať polená pod nohy našim pestovateľom a producentom, ale radšej sa venovať ich potrebám a záujmom. Vždy budem bojovať za slovenských poľnohospodárov a prvovýrobcov, pretože toto je naša slovenská zem a dedičstvo našich mám a otcov,“ napísal nitriansky župan v krátkom statuse, ku ktorému pripojil aj video.

Becík hneď v jeho úvode informuje, že sa nachádza v Oponiciach na školskom podniku, kde sa tento rok konajú celoslovenské Dni poľa. „Dni poľa, ktoré sme začali organizovať v našej obci Dvory nad Žitavou (v nej bol pred zvolením za župana starostom – pozn. red.). Na jednej strane som rád, že tradícia týchto osláv naďalej pokračuje, lebo som hrdý na každého jedného slovenského poľnohospodára. Na strane druhej som sklamaný, kam sa slovenské poľnohospodárstvo uberá kvôli amaterizmu bývalých ministrov,“ púšťa sa do obvyklej kritiky Becík.

Becík rázne: Nenechám žiadnu vládu zabudnúť na kontaminovanú pšenicu a nedostatok lekárov

„Ako iste viete, na náš trh sú pretláčané produkty zo zahraničia, kvalitné slovenské obilie je nahradzované obilím z tretích krajín, a navyše bez dostatočnej kontroly a kvality. Mňa zaujíma, komu tento stav vyhovuje, kto sa snaží zničiť slovenské poľnohospodárstvo a zlikvidovať slovenských prvovýrobcov? Robíme to preto, aby sme sa niekomu zapáčili? Alebo jediný dôvod je naozaj ten, že bývalí ministri boli, v úvodzovkách povedané, iba neschopní,“ zaťal znovu do živého nitriansky župan, ktorý si neodpustil znovu opýtať, čo sa vlastne stalo s toľkým spomínaným obilím z Ukrajiny?

„Máme vládu odborníkov, ako sa všade tvrdí, tak sa poďme o tejto téme odborne baviť a zabezpečme zdravé potraviny pre slovenských občanov. Zabezpečme, aby slovenskí poľnohospodári mali na Slovensku svoje výsostné postavenie. Veď predsa toto je naša zem, na ktorej pracujú naši ľudia, tak prečo máme podporovať zahraničný dovoz obilia na Slovensko, ako aj dovoz iných potravín a, bohužiaľ, už aj potravín nášho pásma?“ kladie záverom zásadnú otázku Branislav Becík.

Podľa nitrianskeho župana sme krajina, ktorá je predurčená na vývoz. „Ak chce niekto vyvážať obilie, tak nech ho vyváža do krajín, ktoré to potrebujú. Áno, aj z našej krajiny. Už mám naozaj dosť toho, ako sa hádžu šikovným slovenským poľnohospodárom, ale aj iným prvovýrobcom polená pod nohy len preto, že sme Slováci,“ skonštatoval na záver Branislav Becík, ktorý, ako syn exministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka, s ktorým majú doma prosperujúcu farmu, určite vie, o čom hovorí. A drvivá väčšina diskutujúcich Slovákov s ním absolútne súhlasí.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x