8.1 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

Na slovenskú politickú scénu prichádza MODRÁ KOALÍCIA

Strana Spolu – občianska demokracia mení svoj názov na Modrá koalícia. Predseda strany Miroslav Kollár a podpredseda strany Pavel Nechala dnes podali na ministerstve vnútra žiadosť o registráciu zmeny stanov strany s novým názvom.

Na slovenskú politickú scénu prichádza MODRÁ KOALÍCIA
Mikuláš Dzurinda a Miroslav Kollár (zdroj: FB Spolu)

Zmenu názvu odsúhlasili delegáti mimoriadneho snemu strany v pondelok 23. januára. Ide o ďalší avizovaný krok v spájaní strany Spolu s projektom dvojnásobného expremiéra Mikuláša Dzurindu.

Cieľom je vytvoriť širšiu stredopravú platformu nielen pre najbližšie parlamentné voľby, ale má ísť o dlhodobú spoluprácu. Prioritnou ambíciou spoločného projektu je zlepšiť život na Slovensku a udržať euroatlantickú orientáciu krajiny. Tento cieľ sa podľa Miroslava Kollára dá dosiahnuť spoluprácou existujúcich demokratických politických zoskupení, ako aj nových politikov, ktorí majú záujem pomôcť Slovensku zbaviť sa populizmu a extrémizmu a vrátiť sa na trajektóriu rozvoja.

Miroslav Kollár v pondelok podpísal s Mikulášom Dzurindom Memorandum o spolupráci. „Podpisom memoranda sme aj formálne potvrdili záujem a spoluprácu na založení spoločnej politickej platformy, ktorá bude spájať programovo blízke politické strany a hnutia – najmä na báze členov Európskej ľudovej strany – a bude otvorená pre odborníkov a autority z rôznych oblastí verejného života,“ uviedol Miroslav Kollár. Najbližší snem strany bude v prvej polovici februára. Prijmú na ňom ďalšie formálne kroky vyplývajúce zo spájania s projektom Mikuláša Dzurindu v zmysle prijatého uznesenia.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x