15.1 C
Nitra
pondelok, 2 októbra, 2023

Prešov bude mať nový FUTBALOVÝ štadión. Ukončili obstarávanie na dodávateľa

Mesto Prešov sa priblížilo k výstavbe nového futbalového štadióna, verejné obstarávanie na dodávateľa prác v rámci prvej a druhej etapy je ukončené.

Prešov bude mať nový FUTBALOVÝ štadión. Ukončili obstarávanie na dodávateľa
Práce na prvej etape by mali trvať rok od prevzatia staveniska. Ilustračné foto archív nn.

Informovala o tom dnes hovorkyňa mesta Terézia Rácová, podľa ktorej sa víťazom oboch častí stala spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Víťazná ponuka predstavuje dokopy viac ako 21,2 milióna eur bez DPH. Návrh zmluvy bude podľa hovorkyne predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva, rozhodovať sa bude aj o financovaní prvej etapy. Následne bude spoločnosť Futbal Tatran Aréna môcť podpísať zmluvu s víťazom verejného obstarávania. Účinnosť nadobudne až po posúdení a doručení stanoviska Protimonopolného úradu.

Zhotoviteľ má vybudovať štadión tretej kategórie UEFA s kapacitou takmer 6 500 divákov. „Dobrou správou je, že už poznáme víťaza verejného obstarávania a taktiež, že vysúťažená cena je nižšia, ako predpokladaná hodnota zákazky. Vďaka tomu môžeme pristúpiť k ďalším nevyhnutným krokom a rokovaniam, ktoré budú náročné, ale verím, že povedú k úspešnej výstavbe futbalového štadióna,“ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha. V prípade prvej etapy výstavby bola ponuka vo výške 16,38 milióna eur bez DPH o takmer 110-tisíc eur nižšia v porovnaní s predpokladanou hodnotou, v druhej vo výške takmer 4,83 milióna eur o približne 374-tisíc eur.

Práce na prvej etape by mali trvať rok od prevzatia staveniska. Zahŕňajú okrem iného realizáciu hlavnej tribúny, hracej plochy, stožiarov osvetlenia, vstupných brán a turniketov, vykurovania trávnika, preložky kanalizácie a ďalšie. Druhá etapa sa týka napríklad realizácie tribúny B, C, D, úpravy parkoviska Björnsonova, oporného múra, oplotenia, vnútornej komunikácie, drobnej architektúry či sadových úprav. Lehota výstavby je v tomto prípade šesť mesiacov od prevzatia staveniska.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x