28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Na Slovensku budú Američania cvičiť ukrajinských žoldnierov! TOTO tu chceme? (VIDEO)

Dohoda o „obrannej“ spolupráci Slovenska a USA stále vyvoláva vášne nielen medzi bežnými ľuďmi, ale aj medzi opozičnými politikmi. Tí poukazujú na to, aká je nevýhodná, napriek ubezpečeniam ministrov zahraničných vecí a obrany, že to tak nie je.

Jedným z najväčších odporcov „obrannej“ dohody medzi Slovenskom a USA je aj podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha. Ten už dlhší čas poukazuje na riziká, ktoré sú s ňou spájané a na nebezpečenstvá, ktoré z jej podpísania číhajú na ľudí. Servítku si nedával ani teraz, keď v statuse poukázal na to, že Slovensko nebolo nikdy tak blízko vojny ako bude po podpise tejto zmluvy. A navyše vo videu hovorí o tom, aké činy ohavné spáchali americkí vojaci beztrestne na územiach, kde sa pohybovali, či majú svoje základne.

Na Slovensku budú Američania cvičiť ukrajinských žoldnierov! TOTO tu chceme? (VIDEO)

Slovensko sa stáva primárnym terčom pre prípadný útok

„Podľa amerických New York Times budú na Slovensku cvičení ukrajinskí žoldnieri pre prípadný konflikt s Ruskom. Slovenská republika ešte nikdy nebola tak blízko vojny!“ píše hneď v úvode statusu Blaha ktorý dodáva, že túto škandalóznu informáciu pre prestížny americký denník potvrdili zdroje z americkej administratívy. Okrem Slovenska sa vraj spomína Poľsko a Rumunsko. „Tak, ako kedysi Američania cvičili afganských muhadžedínov, vrátane Usámu bin Ládina, tak isto chcú cvičiť ukrajinských nacionalistov na boj s Rusmi. Slovensko by sa tak stalo priamou súčasťou vojenského konfliktu proti Rusku a naše územie sa tak stáva primárnym terčom pre prípadný útok – do tohto nás chcú zatiahnuť Američania!“ konštatuje smerák, podľa ktorého musela dať slovenská strana súhlas, aby s našim územím Američania mohli počítať. Naď podľa Blahu zjavne dostal pri pobyte v USA pokyn, aby pripravil pôdu pre vstup amerických vojsk, vrátane inštruktorov, ktorí budú trénovať ukrajinských teroristov v boji s Ruskom.

„Slovenská verejnosť sa o takýchto Naďových prísľuboch dozvedá z amerických médií. A naše médiá čušia ako voš pod chrastou. Keby na to neupozornil politológ Eduard Chmelár, tak to budú ďalej ututlávať,“ konštatuje Blaha, ktorý zdupľoval, že Slovensko ešte nikdy od svojho vzniku nebolo tak blízko vojny. „Hovoríme teraz o bratskom slovanskom národe – o Rusku, ktoré vzýval náš velikán Ľudovít Štúr a ktoré nás oslobodilo od fašizmu. O Rusku, na ktorom sme energeticky závislí. My sa odrazu z New York Times dozvedáme, že Američania plánujú výcvik ukrajinských zložiek proti nášmu bratskému národu – takýto škandál ešte Slovensko nemalo,“ prízvukuje podpredseda Smeru-SD.

Blaha nekompromisne: Nemôžeme dopustiť, aby sa Slovensko stalo prvým terčom vo vojne, do ktorej nás Američania ženú!

Vystavujú Slovensko vojenskému nebezpečenstvu

Nielenže chcú naše územie podľa Blahu odovzdať Američanom, vyňať ho z našej jurisdikcie a umožniť Američanom navoziť sem, čo sa im zachce, ale oni nás priamo zaťahujú do vojnového konfliktu s Ruskom. „Vystavujú Slovensko vojenskému nebezpečenstvu a ani sa neráčili vyvolať o tom verejnú diskusiu. Toto by si nedovolili ani latinskoamerické junty v 80. rokoch. Slováci nechcú vojnu s Ruskom! Nechcú, aby tu Američania cvičili ukrajinských teroristov! Nechcú, aby slovenská vláda dojednávala za našimi chrbtami konflikt, ktorý z nás robí terč protiútokov. Nechceme byť stredoeurópskym „Pakistanom“ americkej armády! Nechceme byť americkým cvičiskom ani americkou základňou!“ prízvukuje rázne Ľuboš Blaha a dodáva: „Ak o tomto vedela prezidentka Zuzana Čaputová a neoznámila to slovenskej verejnosti, je zrelá na demisiu. A ak to ako hlavná veliteľka ozbrojených síl nevedela, potom by mala do sekundy odstúpiť celá vláda.“

„Tu už končí všetka sranda – idú nám zobrať to najdôležitejšie. Idú nám zobrať MIER!,“ píše podpredseda Smeru-SD na záver statusu, pričom vo videu sa zameriava nielen na slová ministra zahraničných Ivana Korčoka, ale aj na to, aby Slovákom ukázal, akých trestných činov sa dopustili americkí vojaci na územiach, kde majú svoje základne, pričom tieto zostali zväčša nepotrestané.

Bývalý veliteľ NATO prezradil plány USA, v ktorých potrebujú Slovensko ako svoju základňu

„Minister Korčok svojimi nechutnými rečami o „amerických samcoch“, ktorí sem neprídu znásilňovať „slovenské devy“ urazil všetky ženy, ktoré sa kedy stali obeťou násilných trestných činov… V skutočnosti americkí vojaci znásilňovali ženy a dievčatá v Iraku, Japonsku, Kolumbii či Taliansku – ale Korčokovi to je zjavne na smiech, však „samci“ a „devy“. Len počúvajte – príde vám z Korčoka zle… Toto tu chceme?“ napísal Ľuboš Blaha v krátkom statuse k celkom zaujímavému videu.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články