18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Na polceste na Mars s Michaelou MUSILOVOU

Slovenská národná knižnica vás pozýva 10. júla 2022 od 13. do 18. hodiny do sídelnej budovy Slovenskej národnej knižnice na vedecko-popularizačné popoludnie Na polceste na Mars.

Exkluzívnym hosťom bude Dr. Michaela Musilová slovenská astrobiologička a popularizátorka vedy, bývalá riaditeľka a členka niekoľkých simulovaných misií na Mars.

Na polceste na Mars s Michaelou MUSILOVOU

Práve do Slovenskej národnej knižnice, modernej, vedeckej, kultúrnej a vzdelávacej inštitúcie sa mladá úspešná vedkyňa rozhodla situovať svoje jediné verejné vystúpenie v tomto roku na Slovensku. Počas prednášky zrekapituluje svoje pôsobenie vo vesmírnej agentúre NASA, kde sa uplatnila vďaka svojim úspešným projektom zameraným na výskum extremofylov a porozpráva o svojom novom projekte.

Na polceste na Mars s Michaelou MUSILOVOU
Michaela Musilová, fb

Čerešničkou na torte tohto popoludnia bude verejná prezentácia originálov slávnych diel z 15. a 16. storočia Galilea Galileiho, Giordana Bruna a Isaaca Newtona. Knihy, sú kvôli svojmu veku a krehkosti len veľmi veľmi výnimočne prezentované a tak sa ich určite oplatí vidieť. Hoci sú verejnosti plnotextovo prístupné v Digitálnej knižnici SNK, vidieť 400-ročné legendárne diela zakladateľov moderných prírodných vied naživo, je zážitok, ktorý internet nenahradí 🙂 Deťom predstavíme Digitálnu knižnicu SNK prostredníctvom klasických rozprávok.

Na polceste na Mars s Michaelou MUSILOVOU
Michaela Musilová, fb

Vstup je voľný! Tešíme sa na stretnutie v Slovenskej národnej knižnici 10. júla 2022 medzi 13. a 18. hodinou!

Viac o podujatí si prečítajte na snk.sk.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články