18.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Na kúpanie sú v Nitrianskom kraji vhodné tri prírodné vodné plochy

V Nitrianskom kraji sú na neorganizovanú rekreáciu aktuálne vhodné tri prírodné vodné plochy bez prevádzkovateľa. Vyhovujúcu kvalitu vody potvrdil monitoring kvality vody na kúpanie na vodnej ploche Apáli – mŕtve rameno Váhu, štrkoviskovom jazere Kava a na prírodnom kúpalisku Tona Šurany, informoval regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Na základe posledných odberov hygienici neodporúčajú deťom, alergikom a osobám s oslabeným imunitným systémom kúpať sa vo vodnej nádrži Duchonka. Dôvodom je zhoršená biologická kvalita vody. Znížená priehľadnosť bola zistená na Lipovine – Bátovce, kde tiež nebola dodržaná odporúčaná hodnota pre ukazovateľ farba.

Nedostatky v mikrobiologickej kvalite vody na kúpanie boli na základe výsledkov odberov zo dňa 11. júla zistené v detskom bazéne s atrakciami, detskom vonkajšom a neplaveckom vonkajšom bazéne wellnesscentra Patince. Prevádzkovateľ vykonal opatrenia na obnovenie kvality vody v bazénoch, ich účinnosť bude overená kontrolnými vzorkami.

V Nitrianskom kraji je aktuálne v prevádzke 16 umelých kúpalísk, jedno sa na prevádzku pripravuje. Mimo prevádzky zostávajú dve kúpaliská.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x