13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

MV SR dokončuje podklady pre vyhlásenie verejného obstarávania na vrtuľníky

Ministerstvo vnútra (MV) SR dokončuje podklady pre vyhlásenie verejného obstarávania na vrtuľníky pre políciu a záchranné zložky. Predchádzať mu budú predbežné trhové konzultácie s potenciálnymi dodávateľmi. Pre TASR to uviedol tlačový odbor MV SR.

„Tomuto investičnému zámeru sa venuje tím ľudí pod vedením štátneho tajomníka MV SR Vendelína Leitnera. Máme už sumár technických parametrov potrebný na opis predmetu zákazky od všetkých budúcich používateľov vrtuľníkov, čiže od leteckého útvaru, polície, hasičov, horských záchranárov aj ministerstva zdravotníctva, na základe ktorého sme stanovili rozsah obstarávanej techniky a vybrali jej domovské základne,“ priblížil rezort.

Prípravu nového verejného obstarávania na vrtuľníky avizoval rezort ešte na jeseň roka 2020. V rámci rámcovej dohody z roku 2017 na dodávku dvojmotorových viacúčelových vrtuľníkov sa rozhodol nezadávať zákazky. Zdôvodnil to tým, že nezodpovedá aktuálnym potrebám z hľadiska ponúkaných parametrov a výkonov. Dohoda v predpokladanej hodnote 80 miliónov eur umožňovala nakúpiť maximálne osem vrtuľníkov. Mali byť určené pre hasičov, horských záchranárov a policajtov.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články