15.4 C
Nitra
sobota, 1 októbra, 2022

LOZ chce s premiérom hovoriť o situácii v zdravotníctve, zvažuje ráznejšie kroky

Predsedovia Lekárskeho odborového združenia (LOZ) pôsobiaci v nemocniciach na Slovensku opätovne vyzývajú premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) na stretnutie, na ktorom predstavia svoje požiadavky týkajúce sa situácie v zdravotníctve. Ako TASR informoval šéf LOZ Peter Visolajský. „Medzi účastníkmi zasadnutia sa otvorila diskusia o možnosti zopakovať výpovede lekárov, ako to bolo v roku 2011.“

„Na základe množstva podnetov z celého Slovenska, upozorňujúcich na zlý stav slovenských nemocníc s dosahom na našich pacientov, sme nútení zintenzívniť kroky smerujúce k zlepšeniu žalostnej situácie slovenského zdravotníctva,“ ozrejmil Visolajský s tým, že LOZ aj naďalej verí, že situácia sa dá riešiť dialógom.

LOZ chce s premiérom hovoriť o situácii v zdravotníctve, zvažuje ráznejšie kroky
Foto: Archív NN

LOZ na zasadnutí skonštatovalo, že situácia v slovenskom zdravotníctve je kritická a vláda ju nerieši. Predsedovia združenia sa zhodli, že schválená zdravotnícka reforma problémy Slovenska nerieši, ale prehlbuje.

„Žiaľ, jedinou reakciou slovenských politikov na zhoršujúcu sa situáciu v našom zdravotníctve a kritický nedostatok lekárov a sestier na Slovensku bol schválený zákon o nútenej práci zdravotníkov, ktorá zdravotníkom môže byť nariadená aj bez núdzového stavu,“ podotkol Visolajský s tým, že toto konanie je v rozpore s opatreniami, ktoré prijali iné krajiny. „Čím naše zdravotníctvo vystavili ďalšiemu odlivu lekárov aj sestier zo Slovenska.“

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články