17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Matovič sa opäť predviedol. A čo ľudia? Klasika, opäť to od nich parádne schytal

Slovensko sa môže zaradiť medzi lotériové krajiny. Hotový novodobý Las Vegas. Nie, nemyslíme tie lotérie, ktoré majú pod palcom štát a lotériové spoločnosti, ale tie, ktoré si „vymysleli“ štátni úradníci. Najznámejšie z nich sú určite bločková a očkovacia lotéria.

Kým Národná bločková lotéria, ktorú vymyslelo Ministerstvo financií v roku 2013, bola lotéria spojená s registrovaním pokladničných bločkov za účelom náhodnej kontroly podnikateľských subjektov, či evidujú prijaté platby za tovar alebo služby riadne podľa platnej legislatívy, „otcom“ očkovacej lotérie bol minister financií Igor Matovič. Ten sa ale postaral aj o iné „skvelé“ myšlienky, s ktorými sa rád chváli, aké boli úžasné. A práve na „jeho“ očkovaciu lotériu poukazuje v statuse teraz, keď sa ju chystá zaviesť Rakúsko.

Aspoň, že tí Rakúšania sú „hlúpi“, keď už my sme tak neskonale „múdri“

Rakúska vláda plánuje vyčleniť na svoju očkovaciu lotériu 750 miliónov eur. Píše o tom v statuse aj Igor Matovič, ktorý ho začína dvomi slovami: „Hlúpe Rakúsko“. Prirodzene, opäť sa v ňom nevyhol invektívam na adresu ľudí, ktorí s jeho „skvelými“ nápadmi nesúhlasia. „Ľudia môžu vyhrať 500-eurové poukážky do obchodov, hotelov, reštaurácií či na šport a kultúru… ešteže tam nemajú múdrosráčov, čo by vypisovali svoje drísty, ako majú nezodpovedného ministra financií, čo rozhadzuje bubáky,“ píše v úvode šéf OĽaNO a náš skvelý financmajster, ktorý sa ešte pred tým, ako ho zvolili do funkcie ministra priznal, že financiám nerozumie, preto ich u nich doma spravuje jeho manželka Pavlínka.

Čoho sa za ten rok a pol chytil, to doj*babral, povedal Slávik o Matovičovi a odpálil tým bombu diskusií. TOTO ale asi nečakal (VIDEO)

„Škoda, že SaS nepodporila naše 500 eurové poukážky pre najviac dotknuté sektory – gasto, ubytovanie, šport, kultúru či služby. Bola by to pre ne obrovská pomoc v stovkách miliónoch eur… ale podľa SaS by 500 eurové kupóny bola veľká hlúposť… nuž, aspoň, že tí Rakúšania sú „hlúpi“, keď už my sme tak neskonale „múdri“,“ pokračuje vo svojej osvedčenej rétorike Igor Matovič, ktorý na záver svojho statusu dodáva: „Je ťažko robiť dobré veci pre ekonomiku a ľudí, keď vám pod nohy neustále hádžu polená tí, ktorí vám sľubovali nekonečnú pomoc.“ Tak. A hoci sa náš „vodca“ opäť nezabudol na záver poľutovať, ľudia mu to nezožrali a v diskusii si ho doslova vychutnali.

Matovič sa opäť predviedol. A čo ľudia? Klasika, opäť to od nich parádne schytal
Zdroj: FB Igor Matovič

Matovič chcel byť opäť IN, no od ľudí sa zase dočkal iba… Na to, kam ho posielajú, si ale už zrejme zvykol

Zla ste už napáchali za dva roky viac, ako Mečiar s Ficom dokopy

„Pre Kristove rany, Matovič, ty si majster demagógie, normálne súper s Ficom, kto dokáže viac prekrútiť fakty. Predpokladám, že ty vieš, ako to je, ale pre istotu, ak by tu bolo ešte nejaké torzo z tvojej sekty, tak takto. Rakúšania idú odmeňovať najzaočkovanejšie obce! Ešte raz, obce! Teda verejnú správu, teda vlastne štát (obce dostanú celkom slušnú sumu, teraz si presne nepamätám koľko, ale dosť). A ešte zopár vylosovaných, ale sumou 500 Eur! Nie 200.000 ako tvoja šialená a nehorázna lotéria! A žiadne rozhadzovanie stámiliónov dôchodcom, kde si minul už vyše 100.000.000 peňazí daňových poplatníkov a zaočkovalo sa pár tisíc 60+. Ako takto brutálne demagogicky posplietať neporovnateľné, to je naozaj úroveň banditu Ryšavého Kornela. A je to zrelé na odbornú pomoc lekárov,“ pustil sa do nášho financmajstra pomerne zostra Boris Kačáni.

Matovič sa v statuse znovu predviedol. Dop*delníci mu síce spievali ódy, lenže tí, ktorí ho nenávidia, ho posielali do … TOTO je ako vojna dvoch svetov

„Igor, ty si najväčší rozbíjač koalície, čo takto sa pozrieť aj na seba a prestať za všetko obviňovať niekoho iného? Mimochodom, nevidím, že by Rakúšania dávali 100-tisicove výhry, ale to sa radšej zamlčí, všakže,“ odkazuje mu Vikci Shaman. „Pán minister, dajte číslo že za koľko miliónov sa Vám podarilo koľko percent ľudí kúpiť na neúčinnú exp. vakcínu!?! A už prestaňte s nezmyslami a vráťte ľuďom slobodu! Zla ste už napáchali za 2 roky viac ako Mečiar s Ficom dokopy!!!“ napísal Eduard Šípka. „Porovnávať rakúsku ekonomiku so slovenskou je také … „objektívne“… a okrem toho nerozhádzali predtým nejaký ten miliónik v tak „efektívnej“ show lotérii, však áno?“ pridáva Anna Paľovová. „Veď kľudne, nech sú poukážky aj lotéria. Ale všetky náklady z vášho vrecka, prípadne nech prispeje Pavlínka,“ myslí si Jakub Susko.

Mazurek to Matovičovi poriadne natrel: Tento narušený blázon terorizuje Slovensko jedným nepríčetným nápadom za druhým (VIDEO)

Koľko krajín nám Igora závidí. Veď opakovali testovanie i lotériu

„Nacvičujeme tu spartakiádu ako cvičené opice. A výsledok? ŽIADNY!!! Poliaci a Maďari nemajú takmer žiadne citeľné obmedzenia a sú na tom lepšie ako my!!! Poľská a maďarská vláda odmieta diktát EÚ. Lebo na to majú gule! A čo máte Vy, pán minister??? Len plnú hubu rečí a sľubov a „skutek utek“!!! PS: A aby som nezabudol, za všetko môže Sulík (SAS), už tradične…,“ konštatuje Ľubomír Šefár. „Áno… Rakúsko ukazuje v poslednej dobe, že im vo vláde pekne d.be…keby nie, tak ľudia nie sú v uliciach a neprotestujú… ale to sú podľa vaaas len opice… múdrosráči?! …egoistický debil… to vy ste zničili gastro aj služby a tie peniaze im rovno môžete poslať a nie uplácať ľudí z peňazí ľudiii!!!“ pokračuje v tvrdej kritike Patrícia Trafená Fena. „Môžem sa spýtať prečo, ale prečo sa naozaj utracujú peniaze, respektíve rozdávajú na to aby sa ľudia očkovali??? Kedy sa rozdávali peniaze pri iných pandémiách? Ktoré tu boli už dávno…,“ dodala Katarína Sokolovská.

Prirodzene, našlo sa aj zopár diskutujúcich, ktorí Matovičovi fandia a drukujú. „Presne tak, bol to dobrý návrh. Čokoľvek dáme občanom, alebo ekonomike je Super a netreba s tým čakať, z výhovoriek prečo nie sa ľudia nenajedia a ani ekonomika sa nepostaví na nohy,“ napísal „objektívne“ Matovičov stranícky kolega a poslanec parlamentu Erik Ňarjaš. „Ja vždy hovorím, Igorove myšlienkové pochody napredujú mílovým tempom. Koľko krajín nám Igora závidí. Veď opakovali aj testovanie, aj lotériu…,“ bráni šéfa OĽaNO Anna Annava. „Igor, kašli na tých múdrosráčov a rob si svoju robotu ďalej. Zatiaľ to robíš dobre, tak v tom pokračuj a dobře bude,“ ide v Matovičovej línii Milan Šutka. „Ste naozaj veľký vizionár a svetový priekopník,“ zaklincoval to Roland Valko.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články