9.8 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Musíme maximálne sťažiť život pre nezaočkovaných, Rastislav Machunka z Asociácie zamestnávateľských zväzov

Jediným riešením je očkovanie. Musíme maximálne sťažiť život pre nezaočkovaných a to tým, že si budú všetky potrebné testy hradiť sami, v plnej výške. Títo ľudia predstavujú vysokú záťaž pre zdravotný systém a keďže sú vysoko rizikoví, mali by platiť vyššie poistné. Tieto riešenia dávame ako námet pre vládu, lebo pokiaľ nebudeme mať zaočkovanosť 80 – 90 percent, tak sa budeme stále motať v jednotlivých vlnách pandémie a nepohneme sa dopredu, vyjadril sa pre TA3 Rastislav Machunka, viceprezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR.

Musíme maximálne sťažiť život pre nezaočkovaných, Rastislav Machunka z Asociácie zamestnávateľských zväzov

Tento rozhovor som si dnes prečítala na stránke TA3. V živote som o tomto pánovi nič nepočula a zostala som mimoriadne prekvapená. Skutočne tieto slová vyslovil človek v 21. storočí?

Chápem, žijeme veľmi zlú dobu a metie nás vlna za vlnou. Tancujúci Jarčuška, k nemu pár lekárok, infektológov, do toho neočkovaní lekári, ktorí riadia očkovanie v rámci kraja, politici bez rúšok v bufete či na oslave, fotky z luxusných dovoleniek, kde sa už respirátor ani len nemihne…

Kam sme sa to, ľudia, prepracovali?

Prečo tak strašne nástojíme na tom, že treba zaočkovať každého za každú cenu? Ani detičky sa neočkujú, ak majú nejaký problém. A skutočne každý normálny a férovo uvažujúci lekár prizná, že sa naozaj nemôžu očkovať všetci.

A strach? Prečo niekto neberie do úvahy strach človeka z vakcíny? Prečo? Veď neočkovaní človek nechce ochorieť rovnako ako ostatní a možno je opatrnejší ešte viac, ako všetci očkovaní okolo. A očkovaní, ako vieme, môže ochorieť tiež.

Musíme maximálne sťažiť život pre nezaočkovaných a to tým, že si budú všetky potrebné testy hradiť sami, v plnej výške, túto vetu si skutočne budem pamätať a odložím si ju na časy, keď bude svet konečne znova normálny.

To už naozaj sú všetko len a len peniaze, výroba, stroje, zarábať, zarábať, zarábať?!

Človek a jeho duša je kde? Či už nie je?

V normálnej spoločnosti by žili vedľa seba očkovaní a neočkovaní, rešpektovali by sa navzájom a pomáhali by si navzájom preklenúť túto naozaj desivú dobu. Nikto nikdy nevie, čo príde a kto koho bude v akej situácii potrebovať.

Vážim si každého jedného, či sa očkovať dá, alebo nedá, ak sa správa zodpovedne a patrične na túto dobu.

Nech firmy teda neočkovaných vyhodia, a uvidíme, kto tam bude pracovať. Nie na všetko platia vyhrážky.

Naozaj chceme vytvoriť územia nechcených?!

Je to naozaj strašné. A strašnejšie je ešte to, že nikto nehovorí o štipke nádeji, že sa to konečne skončí, a hoci budeme musieť byť opatrnejší, znova budeme žiť normálne. Pretože horšie ako pandémia covidu je pandémia absolútnej nenávisti.

Hena Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články