10.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

MUDr. Slavomír Šuch: Budú konšpirátori jednoznačne sfúknutí smršťou vedeckých faktov?

Rozprávajme sa, hovorme spolu!

Má niekto chuť na debatu podloženú argumentami a faktami „evidencie based medicine“?

Myslíte si, že to bude jednoznačné, že „konšpirátori“ budú sfúknutí smršťou vedeckých faktov?

Pozrime sa na základné podmienky:

V prípade ochorenia Covid – 19 bude mať ktokoľvek, kto sa chce oprieť o usporiadané, konzistentné a neprotirečiace si fakty naozaj problém.

Posúďte sami:

Kategorizácia obyvateľov: Očkovaní, čiastočne očkovaní, neočkovaní, po prekonaní ochorenia, po bezpríznakovom priebehu s vysokými protilátkami v krvi, po ochorení s nízkymi protilátkami, s odstupom po očkovaní so signifikantným poklesom protilátok, s postcovidovým syndrómom po prekonaní Covidu a s rovnakými príznakmi po druhej dávke vakcíny, s embóliou či trombózou po ochorení, ale aj po vakcinácii, na ventilátore bez známych rizikových faktorov, ale sú aj seniori a rizikoví s bezpríznakovým priebehom.

https://www.nitranoviny.sk/mudr-slavomir-such-zvlast-opovrhnutiahodne-je-selektovat-pacientov-podla-ich-statusu-ockovania/

Možnosti šírenia vírusu: Infekčnosť deltou podľa vírusovej nálože v slizniciach dychacích ciest u očkovaných aj neočkovaných rovnaká, PCR testy nie ako staršie 72 hodín nemocnice vyžadujú pred plánovanou hospitalizáciou u všetkých bez ohľadu na očkovací status, v zásade od 3 rokov veku.

Protipandemické opatrenia sú príkladom rozporuplnosti ich významu:

– rýchle šírenie delty v krajinách s dlhotrvajúcim totálnym lockdownom a izoláciou ( Austrália, Nový Zéland)

– úplné uvoľnenie opatrení v Dánsku pri vysokej miere zaočkovanosti a zároveň reštrikcie a rýchle šírenie vírusu v Izraeli pri rovnako vysokej miere zaočkovanosti populácie

– doporučovanie tretej dávky odborníkmi a súčasne jej spochybnenie WHOa dokonca spochybnenie nutnosti druhej dávky u osôb čo prekonali Covid,

– dôkazy o lepšej imunite po prekonaní ochorenia aj na delta mutáciu a zároveň dôkazy o dostatočnej, ale aj nedostatočnej imunite voči delte po druhej dávke Pfizer…ale aj po prekonaní ochorenia samotného.

Ivermectin povolený, zakázaný, tolerovaný, študovaný, používaný, oslavovaný, zatracovaný, používaný v poslednej fáze ochorenia a nepoužívaný v prvej…Choroba, vírus, opatrenia a informácie o nich, ktoré si protirečia v mediálnom, vedeckom aj politickom a geografickom rozmere…majú byť vykladané a akceptované jednoznačne a bez spochybňovania.

https://www.nitranoviny.sk/uprimna-vyzva-lekara-slavomira-sucha-zime-pre-radost-svet-je-nas/

A čo u nás? Lekárska komora sa sťažuje na Dr. Liptáka.

Slovenské vedecké aj klinické kapacity odmietajú verejný rozhovor s „druhou“ stranou ( Dr.Bukovský, Dr.Mesík, Dr.Piják, Dr. Janco, Dr. Lakota Dr. Török..), ktorá je vlastne tá istá strana barikády, len pochybujúca a vyhýbajúca sa absolutizácii a adorácii “ väčšinových“ riešení. A do toho lotéria za odmenu…

Pri tomto ochorení a víruse sme všetci na jednej palube. Neexistuje elitný klub vyvolených vlastníkov univerzálnej pravdy, tak ako neexistuje žiadna skupina dezolátov, lúzerov.

Hovorme spolu, akceptujeme sa a lekári – poďme príkladom, autenticky dodržiavajme princípy, ktorým veríme a propaguje ich, ale predovšetkým, každému chcime pomôcť.

Verejnosť nepotrebuje floskuly, frázy, lotérie, zosmiešňovanie autorít, ktorým verí a ktoré môže predstavovať pre každého niekto iný.

Verejnosť potrebuje akceptáciu, dôveru a slobodu sa rozhodnúť, koho nasledovať. Preto ako lekár z praxe podporujem tiež verejnú debatu o Covide medzi obomi stranami, stojacimi však na jednej strane „möebiovej pásky“.

https://www.peticie.com/hovorme_spolu_-_otvoreny_list…

MUDr. Slavomír Šuch: Budú konšpirátori jednoznačne sfúknutí smršťou vedeckých faktov?
MUDr. Slavomír Šuch

Text: MUDr. Slavomír Šuch je lekár – internista od 1993, pôsobí v internej ambulancii a na urgentnom príjme v Martine, Trstenej a Čadci a internej jednotke intenzívnej starostlivosti v Čadci a Trstenej

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články