14.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

ZUZKIN STĹPČEK: Včera bin Ládin, dnes bin Korona

Ak by v tom ešte niekto nemal jasno, tak podľa Igora Matoviča očkovacia lotéria nikdy nemala byť prostriedkom na zvýšenie zaočkovanosti.

No a čo, že to sám povedal naposledy ani nie pred mesiacom? Dnes vraví, že od začiatku to mal byť iba prostriedok odmeny pre zaočkovaných. Tak nekonšpirujte a počúvajte, čo hovorí Igor. Dnes, nie včera. A už vôbec nie pred týždňom. Ani pápež nemal byť prostriedkom na zvýšenie počtu zaočkovaných. Ten mal byť zrejme akýmsi Majstrom Properom, silou ktorého sa aj špinavý  Luník IX zmení na voňavú oázu. Ešte ani neprišiel a zázraky sa dejú: miznú hory smetí, rozbité chodníky sa zaceľujú, cesty sa opravujú, aj fasády budú nové a zeleň pred nimi. Doteraz obávané miesto etnické sa mení na vyhľadávané miesto pútnické. Aspoň na polhodinu 14. septembra. Potom bude zase bašavel a všetko po starom…

https://www.nitranoviny.sk/zuzkin-stlpcek-maly-bordel-zruseny-velky-zostava/

Aj v Šaštíne sa horúčkovito stavia a skrášľuje. Hoci tu aj neveriaci veria, že úpravy vydržia nejaký čas, predsa len tu čosi nesedí. Z očakávaných 350000 ľudí sa ich doposiaľ zaregistrovala sotva desatina. Jeden už naozaj nevie, ako tých ľudí motivovať a vnútiť im (koho?) dobro.  

Na ministerstve obrany hľadali nápady a našli. V románe 1984. Donucovacie metódy nazvali negatívnou motiváciou. Na neočkovaných ušili pascu. Mali byť bez odmien, mali mať častejšie dozorné, strážne či poriadkové služby, mal sa im mal zvýšiť pracovný fond o tri hodiny týždenne (hlavne tie piatky, hajzlíci, nech makajú) či o 30% znížiť plat na 3 mesiace. Návrh (zatiaľ) neprešiel, no kde je vôľa, tam je cesta.

Minister Naď však motivuje aj pozitívne. O tom, že odmenami na naozaj správnych miestach nešetrí, svedčí aj medaila za humanitárnu pomoc, ktorú za evakuáciu 24 ľudí z Afganistanu okrem profesionálnych vojakov dostala aj americká veľvyslankyňa na Slovensku Bridget Brink. Naď hovoril o zázraku, Heger o hrdinstve,  neviditeľná ruka diskutérov na internete píše o ocenení za vydarený útek po (ne)očakávanom výprasku. Výskum Brownovej univerzity odhaduje, že výdavky USA na konflikt v Afganistane, ktorý začal ako naháňačka na Usámu bin Ládina, predstavujú za tých dvadsať rokov cca 978 miliárd dolárov.

https://www.nitranoviny.sk/zuzkin-stlpcek-cestovna-dolozka-je-out-in-je-covid-pas/

Keď už sme pri tých miliardách, šíria sa informácie, že na  inom bojovom poli, kde celý svet naháňa Covida bin Koronu, zarobili firmy Pfizer, spoločne s nemeckým partnerom BioNTech, a Moderna na tržbách z predaja vakcín len v tomto a budúcom roku viac ako 60 miliárd dolárov. Vraj aj viac.

Slovenskí advokáti podali na Medzinárodný trestný súd v Haagu sťažnosť vo veci zločinov proti ľudskosti a vojnových zločinov v súvislosti s masovým testovaním a podávaním vakcín proti koronavírusu. Žiadajú okamžité zastavenie ich používania. A minister Lengvarský tvrdí, že tretia vlna je posledná. Vraj Vianoce budú bez vírusu. Aleluja.

Zuzana Huďová, spisovateľka a novinárka

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články