16.1 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Modrý september: Jednoduchý tvarohový koláč so slivkami

Koláčov so slivkami nikdy nie je dosť a preto som sa rozhodla vám priniesť, ešte jeden skvelý jednoduchý recept.

Vo vzduchu je skutočne cítiť chladné jesenné počasie a tento moment pri písaní, si vychutnávam s horúcim bylinkovým čajom. Milujem každé ročné obdobie, jeseň je vždy krásne oblečená do pestrofarebných listov, ktoré padajú a lietajú zo stromov navôkol kam sa len pozriete.

Vyskúšajte aj Jeseň do modra: Slivkový tart

Ako dieťa si spomínam na daždivé jesenné počasie, s radosťou a v gumených topánkach som neobišla žiadnu mláku 🙂 Keď ma mama za ruku viedla k škôlke a Ja som sa s radosťou pozerala, na tie úžasné veľké kvapky dažďovej vody.

Spomínate si niekedy na svoje detské zážitky? Pri pečení a tvorení koláčikov ma vždy napadne nejedna veselá príhoda, ako deti sme toho dosť navyvádzali 🙂 Tento chutný koláčik je vhodný aj pre menšie detičky a verím, že si na ňom všetci pochutnáte, trebárs aj so šálkou horúceho čaju…

Modrý september: Jednoduchý tvarohový koláč so slivkami

Doba pečenia/  180°C, 55 minút

Suroviny/Cesto

500g hustý tvaroh

3ks vajíčka

1 balíček vanilkový puding

2PL brezový cukor  / kokosový cukor, med, ryžový sirup /

100g hladká špaldová múka

1čl prášok do pečiva bez fosfátu

1ks citrón

500 – 800g čerstvé slivky

Vyskúšajte aj Bezlepkový makovo – slivkový koláč (bez laktózy)

Postup

Najprv si riadne vymiešame do hladkej konzistencie tvaroh spolu s vajíčkami. Postupne pridávame ostatné suroviny, puding v prášku, cukor, prášok do pečiva, hladkú špaldovú múku. Nakoniec primiešame jemne nastrúhanú kôru z jedného citróna. Cesto vlejeme do 23cm okrúhlej formy vystlanej papierom na pečenie. Na vrch koláčika poukladáme na tesno rozkrájané slivky.  Dáme piecť na 180°C, 55 minút.  Nechať úplne vychladnúť a potom vložiť koláč na noc do chladničky alebo aspoň na 4 hodiny.  Recept je skutočne nie náročný a zaručujem úžasný pôžitok pri každom kúsku koláčika. Sladenie koláčika nechám na váš obľúbený výber. 

S láskou k pečeniu Silvia  

Nezabudnite sledovať aj môj instagramový účet, nájdete tam kopec sladkých inšpirácií. 

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články