26.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Minister obrany Jaro Naď sa pochválil rodinným erbom. Prekvapil aj históriou rodiny

Dočasne poverený minister obrany Jaro Naď sa na facebooku pochválil zaujímavým darčekom. „Kniha, na ktorú sme my, rodina Naďovcov (a aj Naďovičovcov), dlho čakali,“ napísal mohutnej knihe, s ktorou sa na facebooku aj odfotil.

Minister obrany Jaro Naď sa pochválil rodinným erbom. Prekvapil aj históriou rodiny
Genealógia rodu Naď (foto: fb)

„Neskutočne náročná, poctivá a detailná práca Miloslava Naďa a výsledkom je naozaj extrémne zaujímavé dielo a čítanie. Z našej rodinnej histórie – to, čo vidíte na obálke v rohu, je náš rodinný šľachtický erb,“ pokračoval a dodal, že „náš rod pochádza z dnešného Srbska a Chorvátska. Pred približne štyristo rokmi naši predkovia – vojaci Ján a Juraj Naďovci (predtým Naďovičovci) zachránili život grófa Pavla Nádašdyho pri meste Šoproň počas nečakaného útoku tureckých janičiarov. Následne im 1. marca 1626 na základe jeho vďačnosti a žiadosti, kráľ Ferdinand II. Habsburský udelil šľachtický titul. Navyše, gróf Nádašdy daroval Jánovi Naďovi usadlosti vo Vaďovciach pri Novom Meste nad Váhom a Jurajovi Naďovi v Ludaniciach pri Topoľčanoch. Tak a už to celé dáva zmysel, tú obranu máme doslova v krvi (modrej). Ďakujem autorovi za úžasnú prácu a teším sa na ďalšie stretnutia Naďovcov či Naďovičovcov po celom Slovensku,“ poďakoval autorovi a nezabudol dodať: „Darmo, máme to v krvi…“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x