14.1 C
Nitra
piatok, 9 júna, 2023

Opäť koronavírus: Francúzsko a Británia budú znova vyžadovať testy pre prichádzajúcich z Číny

Po Španielsku zavedú prísnejšie opatrenia súvisiace s ochorením COVID-19 pre cestujúcich prichádzajúcich z Číny aj ďalšie európskej krajiny – Francúzsko a Spojené kráľovstvo.

Francúzska vláda uviedla, že bude vyžadovať negatívne testy na koronavírus a nalieha na francúzskych občanov, aby sa vyhýbali cestovaniu do Číny, ktoré nie je nevyhnutné. Francúzsko taktiež opätovne zavádza požiadavky na nosenie rúšok počas letov z Číny do Francúzska.

Francúzske zdravotnícke úrady vykonajú na letiskách náhodné PCR testy v prípade pasažierov prichádzajúcich z Číny, aby identifikovali potenciálne nové varianty koronavírusu. Nové pravidlá nadobudnú účinnosť v nedeľu, ale úrady uviedli, že ich úplná implementácia bude trvať niekoľko dní.

Vláda Spojeného kráľovstva zasa oznámila, že každý, kto bude cestovať do Británie priamym letom z Číny, bude musieť od 5. januára pred odletom absolvovať test. Minister zdravotníctva Steve Barclay povedal, že Spojené kráľovstvo zaujalo „vyvážený a preventívny prístup“. Opatrenia označil za „dočasné“, kým úrady posúdia štatistiky týkajúce sa ochorenia COVID-19.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x