26.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Milan Belica prijal bronzových olympijských medailistov

Bronzových olympionikov z Pekingu, hráčov Hokejového klubu (HK) Nitra Šimona Nemca a Adriána Holešinského, prijal na pôde Župného domu predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica.

Milan Belica prijal bronzových olympijských medailistov

Za skvelé výkony na olympijskom hokejovom turnaji a vzornú reprezentáciu Nitrianskeho samosprávneho kraja im odovzdal Zlatú plaketu spojenú s ďakovným listom a finančnú odmenu. Generálny manažér HK Nitra Tomáš Chrenko prevzal z rúk predsedu NSK rovnaké ocenenia aj pre ďalších dvoch členov úspešného olympijského tímu Michala Krištofa a Braňa Konráda, ktorí sú absolventmi Spojenej školy na Slančíkovej ulici v Nitre. Študentom tejto strednej školy v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK je v súčasnosti Šimon Nemec.

Milan Belica prijal bronzových olympijských medailistov

Predseda NSK vysoko ocenil nasadenie, disciplínu a bojovnosť týchto hráčov slovenského tímu počas olympijského hokejového turnaja. Vyzdvihol fakt, že o bronzové medaily s cenou zlata sa výrazne pričinili vekom veľmi mladí hráči, medzi nimi aj Šimon Nemec, ktorý práve v Pekingu oslávil svoje 18. narodeniny. Zdôraznil, že tieto talenty sú vzorom pre deti a mládež, čo je veľmi dôležitý signál pre ďalšie napredovanie masového športu v kraji.

Milan Belica k Hattasovi: Ťažko hodnotiť spoluprácu s človekom, ktorý sedí na dvoch stoličkách

Pripomenul, že za NSK v júni 2020 podpísal s prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslavom Šatanom memorandum o spolupráci. Jeho konkrétnym výstupom má byť vznik Hokejovej akadémie na Spojenej škole na Slančíkovej ulici v Nitre, kde postupne vzniká Centrum športu. „Vybudovanie Centra športu je pre NSK v oblasti športu kľúčovým projektom v novom plánovacom období,“ povedal Milan Belica.

Pripomenul, že v záujme podpory rozvojových programov futbalu na území kraja podpísal vo februári tohto roka memorandum o spolupráci aj so Slovenským futbalovým zväzom, Spojenou školou na Slančíkovej 2 v Nitre a Futbalovou akadémiou Nitrianskeho kraja. Na prijatí sa zúčastnili riaditeľka Úradu NSK Helena Psotová a vedúci odboru kultúry a športu Úradu NSK Ľubomír Kleštinec.

Zdroj: NSK

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články