19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Komárno: Nemocnica dokončila viaceré investície, chystá aj magnetickú rezonanciu

Komárňanská nemocnica v pondelok otvorila svoje zrenovované oddelenie klinickej a radiačnej onkológie. Pribudol aj nový onkologický denný stacionár pre pacientov, ktorí prichádzajú na chemoterapiu. V rámci nových investícií bol tiež slávnostne položený základný kameň novej magnetickej rezonancie.
      

Rekonštrukcia oddelenia klinickej a radiačnej onkológie sa začala v júli 2021. Pandémia nového koronavírusu práce viackrát spomalila a čas ich ukončenia sa preto mierne predĺžil. „Celkové investície predstavujú 260.000 eur. Hradené boli z našich vlastných zdrojov, päť lôžok v hodnote 15.000 eur zabezpečila Nadácia EPH,“ uviedla nemocnica.
      Na prvom poschodí oddelenia boli zrekonštruované všetky izby, súčasťou prác bola aj výmena okien, podláh a sanity. Do izieb bolo zakúpených 24 nových plne elektrických nemocničných lôžok, nábytok a televízory. Nový denný onkologický stacionár je vybavený 12 elektrickými kreslami na podávanie chemoterapie. „Poslednou časťou rekonštrukcie bolo vybudovanie štyroch ambulancií radiačnej onkológie a ambulancie klinickej onkológie na prízemí budovy. Aj v týchto priestoroch boli vymenené okná, podlahy, sanita a nový nábytok,“ povedal primár oddelenia klinickej a radiačnej onkológie Pavel Demeter.
      Nemocnica začal budovať aj novú magnetickú rezonanciu, prístroj bude umiestnený v tesnej blízkosti urgentného príjmu. „Investícia v hodnote viac ako 1,5 milióna eur bude financovaná zo zdrojov komárňanskej nemocnice. Spustenie magnetickej rezonancie sa predpokladá čo najskôr po otvorení nového urgentného príjmu, keďže umiestnenie MRI závisí od jeho spustenia,“ informovala nemocnica.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články