14.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Michalovce: V Mestskej galérii Zlatý býk pripravili výstavu Slovensko vo farbe

Mestská galéria Zlatý býk v Michalovciach priniesla pre návštevníkov výstavu „Slovensko vo farbe“. Jej autorom je ukrajinský umelec Anton Michajlovič Kovač. Informovala o tom referentka odboru komunikácie, marketingu a kultúry na mestskom úrade Marcela Andréová.

Michalovce: V Mestskej galérii Zlatý býk pripravili výstavu Slovensko vo farbe
Z výstavy Antona Mchajloviča Kovača, zdroj fb

„Výstava vznikla vďaka Milanovi Matejovičovi, bývalému primátorovi mesta a nášmu mestskému kultúrnemu stredisku. Anton Michajlovič Kovač pochádza z Ukrajiny a svoju tvorivú činnosť začal v našom partnerskom meste Užhorod. Svojimi dielami sprostredkúva krásy Slovenska vo farbe. Je Ctihodným umelcom Ukrajiny, členom Zväzu umelcov Ukrajiny a laureátom cien M. Bokšaja a A. Erdeliho v oblasti monumentálneho a sakrálneho umenia,“ priblížila Andréová.

Mykola KOVALENKO: Toto je moja cesta. Cesta grafického dizajnéra vo vojne s agresorom

Dodala, že umelec si kladie za cieľ nájsť univerzálny nástroj, prostredníctvom farby ovplyvniť diváka a pripojiť sa k nemu. Jeho tvorba zahŕňa maľbu, kresbu a monumentálnu maľbu. Výstava je verejnosti prístupná do konca mája.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x