17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Trnava: Noc literatúry spojí knižnicu, múzeum a kultúrne centrum

Trnava sa do stredajšej (17. 5.) celoslovenskej Noci literatúry zapojí čítaním z diel európskych autorov na troch miestach. Účastníci putovania si úryvky z vybraných prekladov vypočujú v podaní hercov Divadla Jána Palárika v letnej čitárni Knižnice Juraja Fándlyho (KJF), Oláhovom seminári – Múzeu knižnej kultúry a kultúrnom centre Malý Berlín, informovala o tom Ľubica Malá z KJF.

Krajská knižnica je organizátorom podujatia v poradí už siedmykrát. Noc literatúry sa uskutočňuje už pätnásť rokov pod taktovkou Českého centra v Bratislave v spolupráci s kultúrnymi inštitútmi a veľvyslanectvami EUNIC a Zastúpením Európskej komisie na Slovensku. V tomto ročníku je zapojených sedemnásť miest. O 18.00 h začne čítať v letnej čitárni úryvok z knihy švajčiarskeho spisovateľa Pascala Merciera Perlmannovo mlčanie Vladimír Jedľovský, o 19.00 h v Múzeu knižnej kultúry sa zhostí čítania jeho herecký kolega Tomáš Mosný, ktorý si vybral úryvok z knihy Stanislava Rakúsa Ľútostivosť a večerné čítanie zakončí o 20.00 h v kultúrnom centre Silvia Soldanová s úryvkom z knihy maďarskej autorky Krisztiny Tóth Pixel,“ uviedla Malá.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x