13.1 C
Nitra
piatok, 17 mája, 2024

Mesto dalo ZBÚRAŤ súkromný plot v parku. Bol postavený v rozpore s územným plánom

V nitrianskom mestskom parku včera začali pracovníci levickej firmy demontovať súkromný plot. Pletivo, brány aj murované stĺpy budú uložené v sklade Nitrianskych komunálnych služieb.

Práce na demontáži financuje mesto Nitra, ide o predbežné náklady vo výške asi 4000 eur, ktoré bude následne vymáhať od majiteľky plota.

Ihrisko za plotom malo pôvodne slúžiť aspoň deťom, respektíve vnúčatám majiteľov susedných pozemkov. Taká bola dohoda s cirkvou. Na prenajatom trávniku však žiadne hracie prvky neboli a mesto rozhodlo o jeho odstránení.

Mesto dalo ZBÚRAŤ súkromný plot v parku. Bol postavený v rozpore s územným plánom
Náklady za demontáž si bude mesto vymáhať od majiteľky plota. (foto nn)

Manželia Kraščeničovci si mohli vedľa svojho domu na okraji nitrianskeho parku užívať „predzáhradku“, ktorá im vznikla z časti mestského parku. Tá bola v minulosti prístupná verejnosti, dnes je však ohradená vysokým plotom. Ide totiž o cirkevný pozemok, ktorý nitrianska diecéza prenajala manželke šéfa Slovenskej volejbalovej federácie Martina Kraščeniča, o ktorom Aktuality.sk písali ako o hlave skupiny dépeháčkarov. Hoci mestský park susedí s viacerými domami, cirkev prenajala pozemok Jane Kraščeničovej, ktorej dom s parkom nesusedí. Obdĺžnikový pozemok, ktorým je možné pomedzi iné domy prejsť od domu Kraščeničovcov na ohradený pozemok v parku patrí firme Aspekt, ktorej polovicu vlastní Kraščeničová. Spoločnosť Aspekt na otázky k pozemku a jeho oploteniu neodpovedala.

Manželka šéfa volejbalistov, odsúdeného za podvod s DPH, si oplotila kus mestského parku

Redakcia Aktuality.sk potom zastihla na Kraščeničovej adrese zrejme jeho manželku. Krátky rozhovor však ukončila slovami „vôbec vám neviem pomôcť“ a zmizla v útrobách domu.

Mesto Nitra opakovane rozhodlo o odstránení spomínaného plota, pretože bol postavený v rozpore s územným plánom. Trikrát toto rozhodnutie okresný úrad zrušil. Najnovšie, v poradí už štvrté rozhodnutie, už napokon nadobudlo právoplatnosť. Oplotenie dala postaviť Jana Kraščeničová, ktorá má cirkevný pozemok v prenájme za niekoľko stoviek ročne. Mesto sa obrátilo na exekútora, ktorý nariadil napokon sporný plot zbúrať.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články