17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Mesík je sklamaný: Premiér sa na nás aj s Pijákom vykašľal a teraz prichádza umieranie

Lekári Juraj Mesík a Michal Piják napísal pred 6 týždňami premiérovi Hegerovi otvorený list, v ktorom ho varovali pred jesenným nástupom Covidu. A aby v ňom dodali vážnosť celej situácii, navrhli mu aj štyri riešenia ako ju čo najviac zmierniť. Žiaľ, odpovede sa od neho nedočkali. Umierania ale áno.

Vyštudovaný lekár a analytik bezpečnostných rizík Juraj Mesík je známy tým, že je proti očkovaniu experimentálnymi vakcínami, ale zároveň je aj veľkým zástancom lieku Ivermectin, ktorý zaberá v úvodnej fáze koronavírusu. S listom premiérovi sa k nemu pridal aj skúsený lekár Michal Piják s nádejou, že Eduard Heger pochopí vážnosť situácie a ich rady mu pomôžu. Juraj Mesík ale v statuse vysvetľuje, že namiesto odpovede premiéra prišlo to, pred čím ho varovali – ďalšie zbytočné umieranie

Mesík je sklamaný: Premiér sa na nás aj s Pijákom vykašľal a teraz prichádza umieranie
Juraj Mesík, FB

Mesík a Piják v liste navrhovali štyri opatrenia, premiér to ale odignoroval

„Dnes je 6 týždňov odvtedy čo sme 26. augusta s MUDr. Pijákom poslali súčasnému premiérovi Hegerovi list varujúci pred nástupom jesennej vlny umierania so 4 účinnými, bezpečnými a lacnými návrhmi na jej odvrátenie,“ konštatuje Juraj Mesík v úvode a smutne dodáva, že odpovede sa nedočkali. „Namiesto nej prišla Hegerova vlna umierania: „Pandemická situácia sa podľa premiéra Eduarda Hegera zhoršuje. Nemocnice sa plnia a spôsobuje to podľa neho odklad operácií a enormne to zaťažuje zdravotníkov.“ Mesík v statuse pripojil i spomínaný otvorený list a štyri navrhnuté, ale úspešne odignorované opatrenia, o ktorom žiadne vládou kontrahované médium neprinieslo ani zmienku.

https://www.nitranoviny.sk/mudr-juraj-mesik-a-mudr-michal-pijak-tela-poratame-zas-koncom-jari/

V liste sa okrem iného píše: „Vzhľadom na vyššie uvedené riziko, do ktorého ako premiér vediete občanov Slovenskej republiky, Vás žiadame o urýchlené uskutočnenie týchto jednoduchých a lacných opatrení na odvrátenie najhoršieho scenára vývoja epidémie na jeseň a v zime 2021/2022. Na rozdiel od desiatok miliónov eur, ktoré Vaša vláda minula na vakcinačnú lotériu a marketingovú kampaň v masmédiách majú naše návrhy nulové náklady z prostriedkov štátneho rozpočtu:

https://www.nitranoviny.sk/mesik-a-pijak-pisu-hegerovi-namiesto-vyhodenych-milionov-a-mrtvych-ludi-mame-ucinne-opatrenia-a-nulove-naklady/

Bezodkladné zavedenie programu sezónnej (september až marec) fortifikácie potravín vitamínom D podľa fínskych noriem.

Zabezpečenie sledovania hladín sérového vitamínu D u všetkých občanov nad 60 rokov a u všetkých ľudí s obezitou, cukrovkou a ďalšími rizikovými faktormi pre covid.

Bezodkladné zabezpečenie dostupnosti a dostatočných zásob calcifediolu, alfakalcidolu a prípadne iných rýchlo účinných foriem vitamínu D v lekárňach na Slovensku.

Umožnenie voľného predaja liečiva ivermektín v slovenských lekárňach bez lekárskeho predpisu.“

https://www.nitranoviny.sk/mudr-juraj-mesik-problem-su-lacne-lieky-za-1-2-eura-ktore-boli-odskusane-na-stovkach-milionov-pacientov/

Vyštudovaný lekár a analytik bezpečnostných rizík Juraj Mesík na samý záver statusu iba smutne konštatuje: „Nič neurobili. Teda pardon, urobili za desiatky miliónov eur skvelú a zábavnú lotériu pre prijímateľov vírusovej mRNA a zorganizovali skvelé masové zhromaždenia s pápežom na zrýchlenie šírenia vírusu.“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články