24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Medvede by sa zabíjať nemali! Niektoré totiž vedia čítať, a možno niektoré asi aj písať…

Situácia okolo premnožených medveďov na Slovensku sa dostáva do štádia histérie. Či pozitívnej alebo negatívnej ťažko zhodnotiť, no ak sa to týka politikov, tak rozhodne obojakej. Je síce prirodzené, že každý si bráni to svoje, len by sa nemalo zabúdať na to, že v ohrození života je – človek.

Áno, isté je, že ľudí je podstatne viac ako medveďov, takže im vymretie nehrozí, lenže aj situácia okolo nich by mala mať nejakú mieru. No a tá sa v súčasnosti hľadá iba veľmi ťažko. Nech je to tak či onak, napadnutých ľudí je viac ako napadnutých medveďov, ktoré sa čím ďalej viac sťahujú bližšie k ľudským obydliam, kde majú nielen dostatok rozličnej potravy, ale, čuduj sa svete, zrejme sa im tu dostáva aj patričné vzdelanie. Ako si inak vysvetliť oznam, ktorý v statuse zverejnil pri Nekŕmte nás odpadom smerujúci nielen k ľuďom, ale aj k – medveďom!

Medvede by sa zabíjať nemali! Niektoré totiž vedia čítať, a možno niektoré asi aj písať...
Zdroj: FB / Nekŕmte nás odpadom

„Poľovníci v Banskej Bystrici predpokladajú, že medveď si to prečíta a miestu sa radšej vyhne. Len ma desí, kto všetko u nás môže nosiť zbraň,“ píše sa v krátkom statuse, pod ktorým je zverejnený obrázok, kde poľovníci smerujú odkaz nielen pre ľudí, ale aj pre medveďov. Zrejme rátajú s tým, že niektorí z nich sa pri návštevách dedín a miest už naučili aj čítať. Svedčia o tom i viaceré humorné komentáre Slovákov v diskusii pod príspevkom.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x