20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Vďaka prezidentke sa stal faktickým ministrom vnútra Hamran, povedal Fico

Predstavitelia strany SMER – slovenská sociálna demokracia sa vo štvrtok na tlačovej besede venovali téme odvolania ministra vnútra, kde evidentne padlo nariadenie, že musia odovzdať rezort policajnému prezidentovi Hamranovi, čo je zrejmé, i keď oficiálne má rezort viesť premiér Ódor. „Poznáte sa alebo budete verejne klamať, že sa nepoznáte? Poznáte sa z minulosti? Aké boli vaše vzťahy?“ podotýka R. Fico.

Dodal, že už v minulosti mal Hamran konflikty s generálom Lučanským, ako aj s generálom Gašparom. A na to, aby sa mohol stať policajným prezidentom, musel sa zmeniť zákon. Ministrom vnútra SR je teraz Hamran, o čom rozhodla prezidentka. Je to čistý Matovičov človek. Ten zas tlieska a chváli rozhodnutia premiéra Ódora a prezidentky, na rozdiel od ostatných.

No a prečo to vyhovuje prezidentke? Po prvé, Lipšic sa v utorok večer stretol s prezidentkou. Ďalej Lipšic potrebuje Hamrana, lebo potrebuje spoluprácu ÚŠP a NAKA, aby sa navzájom mohli kryť. Prezidentka potrebuje pomáhať Progresívnemu Slovensku, nakoľko už nebude kandidovať v prezidentských voľbách, stratila akékoľvek zábrany a urobí všetko pre podporu svojej strany.

Robert Fico potvrdil, že jeho strana chce uznesením Národnej rady SR zaviazať premiéra Ľudovíta Ódora, ktorý je poverený vedením rezortu vnútra, aby odvolal prezidenta Policajného zboru SR Štefana Hamrana a aby okamžite podal návrh na vládu na odvolanie riaditeľa úradu inšpekčnej služby Juhása.

Robert Fico potvrdil, že je fakt, že za odvolaním ministra vnútra v demisii Ivana Šimka bol jeho principiálny postoj, no hlavne to boli poznatky, ktoré nadobudol z toho, ako funguje NAKA na politickú objednávku a čo sa všetko deje. Tým sa stal pre prezidentku a Progresívne Slovensko prekážkou, ktorú urýchlene odstránili.

YouTube video

(ts, foto arch.)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x