18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Farkašovský: Všetkému rozumejúca, každému pomáhajúca a médiami hladkaná najlepšia vláda všetkých čias, sa odrazu vyparila ako bublifuk

Vláda, či presnejšie obe vlády, ktoré po voľbách na konci februára roku 2020 sľubovali niečo, čo tu ešte nebolo, to vlastne aj splnili. Viac o tomto marazme vlád, ktoré mali byť tie NAJ napísal v statuse expolitik a exposlanec parlamentu za SNS, ale aj televízny exmoderátor Karol Farkašovský, ktorý to zhodnotil stručne – Z „NAJ“ vlády – je bublifuk…

Máme my, občania, naozaj dobrú pamäť?

„Aj vám sa zdá, akoby naša všetkému rozumejúca, každému pomáhajúca a médiami hladkaná najlepšia vláda všetkých čias, tu nikdy ani nebola? Ona normálne zmenila skupenstvo. Toľko ju ofukovali, že sa nám rovno pred očami vyparila – kdesi na opozičné pomedzie. Ako bublifuk. A zrazu rétorika „my nič – to všetko covid, to všetko vojna“. Tri roky hrôzy, očkovaciaho teroru, potláčania základných ľudských práv a ohýbania demokracie si však vymazať z pamäte nedáme. Ani keby drahí a vševediaci ministri a ministerky veľmi chceli,“ skonštatoval hneď v úvode expolitik. Podľa Farkašovského nám tu po našich dvoch NAJ vlád, ktoré sú našťastie už minulosťou, iba obrovské pomníky. „Hlboko frustrovaná spoločnosť, vybrakovaná a nefunčkná armáda, deficit aký Slovensko nepamätá, krvácajúce zdravotníctvo, rozviazané a zašpinené ruky polície, servilné mainstreamové médiá, zmätočná súdna mapa, stále dvojciferná inflácia, plazivá chudoba a babrácky imidž…,“ pripomenul iba niektoré z vecí, ktoré museli niesť, a stále si aj nesú, Slováci za vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera.

„Ja viem, ťažký – veľmi ťažký je batoh zodpovednosti za takýto politický debakel. Ale my občania máme dobrú pamäť. Najmä na čertovské kúsky Spasiteľov typu igiho, eda, ričiho, jarina, verony, mariši, borisa a všetkých parlamentných baránkov a im podobných ovečiek v koaličnom košiari – hašterivých do krvi, ale štedro platených z našich peňazí. Ešteže máme cez leto pokoj. Že nám chutí nedeľný obed bez sado-maso televíznych diskusií,“ uzavrel Karol Farkašovský svoj status, ktorým niektorým Slovákom otvorene pripomenul nedávnu minulosť, ale zároveň medzi riadkami naznačil, komu by už ďalšiu šancu vládnuť dať nemali. Tak, ako ukázal koniec februára 2020 po čom Slováci túžili, ale nedočkali sa toho ani zďaleka, tak ukáže koniec septembra 2023 to, akú pamäť Slováci majú. Aj podľa toho sa ukáže, čoho sa dočkajú a čo si – zaslúžia.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x