14.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Matovičova sestra: Vyjadrujem sa k politikom a k politike všeobecne a myslím, že mám na to právo ako každý iný občan a volič v tejto republike

Sestra Igora Matoviča kritikou k politike a politikom nešetrí a nešetrí pri tom ani svojho brata, ministra financií a expremiéra. Čo ju vie však poriadne napáliť, je manipulácia jej komentárov, ktoré vždy niekto dokáže vytrhnúť z kontextu. Ako napísala na fb, „vyjadrujem sa k politikom a k politike všeobecne a myslím, že mám na to právo ako každý iný občan a volič v tejto republike.“ A prečo taká kritika médií? Prečítajte si to sami:

Keďže znova rôzne denníky a internetové portály sa začali zaoberať mojou osobou a skreslene si prispôsobujú moje vyjadrenie, teda môj komentár, ktorý som včera napísala verejne pod status politika Alojza Hlinu, kde napísal k očkovacej lotérii, že „Brunejský sultanát je oproti Slovensku chudobný príbuzný“ a navrhol, aby finančné výhry vyplácalo súťažiacim hnutie OĽANO, dovolila som si zapojiť sa do diskusie a po veľmi dlhom čase som napísala svoj názor. No nerozumiem, prečo z toho začal bulvár robiť vedu a nejaký útok na osobu Igora Matoviča.

Ja nemôžem mať názor na to, čo sa robí na Slovensku a vyjadriť ho verejne bez toho, aby ma bulvár prepieral, aby za tým stále niekto videl nejaké útoky alebo nejakú naštvanosť, ako o mne neustále bulvár a primitívi vypisujú?

Tu je môj komentár celý tak, ako som ho pod statusom Alojza Hlinu napísala ako reakciu , že OĽaNO má platiť výhry: ……….. “ Je úplne jedno, či výhra 400 tisíc € (12 miliónov korún) bude výherkyni vyplatená z peňazí určených na lotériu alebo z peňazí politickej strany OĽaNO. Stále to sú a budú len DANE VŠETKÝCH ĽUDÍ!

To nie sú peniaze politických strán. To sú obrovské milióny, ktoré zaplatili tí najobyčajnejší pracujúci ľudia do spoločnej pokladnice na chod tohto štátu a zveľaďovanie Slovenska. Nie na to, aby si tu politické strany robili biznis na úkor nadretých ľudí. Alebo aby sa tu rozhadzovali obrovské milióny na nejaké debilné lotérie. Ak sa niekto dáva očkovať, tak to asi robí preto, že sa chce chrániť pred prípadnou infekciou a jej následkami. A nie preto, aby tu vyhrával milióny. Sa nám tu nejak počas tej koronakrízy rozmohol debilizmus s nenažranosťou dokopy. “

Takže keby to niekoho z bulváru zaujímalo, nikde ho nespomínam, nikde nepíšem a o ňom, nevyjadrujem sa na jeho adresu, vyjadrujem sa k politikom a k politike všeobecne a myslím, že mám na to právo ako každý iný občan a volič v tejto republike.

A je slušné nevytrhávať veci a vyjadrenia z kontextu, ale v článku uvádzať, aj prečo som písala to, čo som písala, a že je to reakcia na nejaký status alebo vyjadrenie politika a uviesť aj to jeho vyjadrenie. Aspoň si myslím, že tak by sa novinárčina mala robiť a nie manipulovať, štvať, klamať, dokonca si vymýšľať príbehy o človeku, o ktorom je článok. To je potom žumpa a nie novinárčina.

Matovičova sestra: Vyjadrujem sa k politikom a k politike všeobecne a myslím, že mám na to právo ako každý iný občan a volič v tejto republike

PS: Zuzana nielen postuje, ale pečie aj vynikajúce zákusky, ako inak, od Zuzky.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články