28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Prestrelka statusov: Fico sa pustil do Lipšica. Na facebooku

Predseda strany Smer-SD sa dnes večer pustil do Daniela Lipšica, špeciálneho prokurátora. Ten, okrem iného, napísal, že „snaha zastaviť alebo aspoň zabrzdiť trestné stíhania korupčnej chobotnice, ktorá ovládala (a sčasti stále ovláda) našu krajinu, bude pravdepodobne v najbližších týždňoch a mesiacoch vrcholiť. Podozrivé a obvinené osoby, ktoré boli súčasťou tohto zločinného systému, urobia všetko preto, aby nemuseli niesť svoj diel trestnoprávnej zodpovednosti.

Róbert Fico neváhal, a na Lipšicov status reagoval. „DÁ SA TAKÝTO ČLOVEK NAZÝVAŤ NESTRANNÝM ŠPCIÁLNYM PROKURÁTOROM? Lipšic vo svojom statuse hovorí o vierohodnosti zločincov typu P. Petrova, alias Tigra, t.č. vo väzbe, schopného za odmenu krivo obviniť kohokoľvek. TOTO JE NESTRANNÝ ŠPECIÁLNY PROKURÁTOR?,“ pýta sa zasa on vo svojom statuse.

Obaja, samozrejme, na facebooku.

Róbert FICO

Dúfam, že dnešný status Lipšica si prečítal generálny prokurátor Žilinka.Lipšic, ktorého odmietam označovať špeciálnym prokurátorom, dnes uverejnil status pod fotografiou protestu organizovaného jeho nadriadeným Matovičom pred bytovým komplexom Bonaparte, kde som mal prenajatý byt. Na fotke sú jasné heslá typu „Fico chráni zlodejov“ a pod., ktorými sa Matovič zaskvel v predvolebnej kampani. DÁ SA TAKÝTO ČLOVEK NAZÝVAŤ NESTRANNÝM ŠPCIÁLNYM PROKURÁTOROM? Lipšic vo svojom statuse hovorí o vierohodnosti zločincov typu P. Petrova, alias Tigra, t.č. vo väzbe, schopného za odmenu krivo obviniť kohokoľvek. TOTO JE NESTRANNÝ ŠPECIÁLNY PROKURÁTOR? Lipšic tvrdí, že „osud Spravodlivosti (veľké „S“ dal Lipšic) visí na pomerne tenkom lane tvorenom niekoľkými operatívcami, vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami. Preto budem toto Spoločenstvo (veľké „S“ dal Lipšic) vždy podporovať.“ Dve veľké SS presne charakterizujú Lipšica. Dobrí sú len on, Kysel, Repa, Šurek, Čurilla, Kliment a Záleská. Všetci ostatní, tisíce slušných ľudí v polícii, na prokuratúre a súdoch sú zločinci. TOTO JE NAOZAJ NESTRANNÝ ŠPECIÁLNY PROKURÁTOR! Za 30 rokov v politike som nepoznal bezcharakternejšieho človeka ako je Lipšic. Podvádzal pri justičných skúškach. Keď ma v roku 2000 odvolávali z funkcie obhajcu SR pred Európskym súdom pre ľudské práva, lebo som založil SMER, túto úlohu dostal Lipšic ako vedúci úradu rezortu spravodlivosti. Nemal odvahu, tak mi o 14. h počas pracovnej doby strčil pod nezamknuté dvere mojej kancelárie odvolací dekrét. To je Lipšic. Celý život sa vozil po chrbte iných politikov. Keď mu vadilo KDH, nesmrdel mu Matovič. Celý život vykrikoval, že vodičov, ktorí zabili ľudí, treba zatvoriť. Keď sa to stalo jemu, už to neplatilo a urobil všetko, aby zostal na slobode. Je to Matovičov sluha, ktorý okamžite prijal ponuku na špeciálneho prokurátora. Protizákonne získal bezpečnostnú previerku, aby sa ním stal a dnes je to prokurátor s najšpinavejšími rukami, ktorý sa ničoho neštíti. Je to jediný prokurátor na svete – právoplatne odsúdený zločinec za zabitie v podmienke. A najbohatšej novinárke v Európe, Tódovej, ktorá nevie vysvetliť pôvod svojho státisicového bytu v najlukratívnejšej časti Bratislavy, trvalo asi 5 sekúnd, aby Lipšicov fašistický status zverejnila v Denníku N, ktorý vždy zaberie, keď si to Lipšic zaželá. Nikdy som sa nikomu nevyhrážal ani trestným stíhaním, ani väzením. A nebudem to robiť ani v prípade Lipšica. Tento človek, ktorý nemá kožu na tvári a žije len v pretvárke, klamstve a nenávisti, je výsmechom vo funkcii špeciálneho prokurátora, za ktorú berie 110 000 Euro ročne. Vďaka takémuto zloduchovi dnes hnijú vo väzbe mnohí nevinní ľudia. Použijem len slovenské porekadlo, ktoré mám rád: Zlosť rozum zaslepuje. Alebo Božie mlyny melú pomaly, ale…

Daniel LIPŠIC

PODOZRENIA SA POTVRDZUJÚ

Pred dvomi mesiacmi bol pre korupčné trestné činy obvinený, zadržaný a vzatý do väzby bývalý riaditeľ Úradu inšpekčnej služby Adrián Szabó. Pamätám si, ako vtedy viacerí politici využili tento prípad na ďalší hysterický útok na vyšetrovateľov tímu Očistec a prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Tvrdili, že zatýkame nevinných, ktorí odhaľujú „manipuláciu“ trestných konaní. Práve tento obvinený totiž svojim rozkazom (spolu)zriaďoval vyšetrovací tím Úradu inšpekčnej služby, ktorého cieľom je preukázať ovplyvňovanie svedkov zo strany vyšetrovateľov NAKA. Včera uzatvoril bývalý šéf inšpekcie s prokurátorom ÚŠP dohodu o vine a treste, a ku skutku, ktorý mu je kladený za vinu sa v plnom rozsahu priznal. Svojim priznaním zároveň potvrdil vierohodnosť usvedčujúcich výpovedí svedkov B. Slobodníka a P. Petrova. Práve cestujem z pojednávania na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici, ktorý rozhodol o ďalšom trvaní väzby obvinených v kauze Dobytkár (obvinený Norbert Bödör a spol.). Pred dvomi týždňami sme v tejto korupčnej megakauze podali obžalobu, takže čoskoro by malo začať hlavné pojednávanie. Snažíme sa aj ostatné závažné kauzy končiť v rozumnej lehote, aby sme mohli podávať čo najskôr obžaloby na Špecializovaný trestný súd. Na súdnych pojednávaniach sa aj verejnosť bude mať možnosť oboznámiť s dôkaznou situáciou v jednotlivých kauzách. Snaha zastaviť alebo aspoň zabrzdiť trestné stíhania korupčnej chobotnice, ktorá ovládala (a sčasti stále ovláda) našu krajinu, bude pravdepodobne v najbližších týždňoch a mesiacoch vrcholiť. Podozrivé a obvinené osoby, ktoré boli súčasťou tohto zločinného systému, urobia všetko preto, aby nemuseli niesť svoj diel trestnoprávnej zodpovednosti. Vážim si prácu všetkých čestných policajtov, prokurátorov a sudcov. A nechcem, aby to vyznelo pateticky, ale dnes osud Spravodlivosti visí na pomerne tenkom lane tvorenom niekoľkými operatívcami, vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami. Preto budem toto Spoločenstvo vždy podporovať. Je to kľúčový boj. Je to dobrý boj. Je to životný boj. FOTO: Z pojednávania na Najvyššom súde vo veci obvineného bývalého riaditeľa Úradu inšpekčnej služby v júni 2021. Tomáš Benedikovič, Denník N.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články