14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Matovič sa pustil do hlavného hygienika Mikasa: Vygeneroval propagandu!

Minister financií dnes večer na facebooku poriadne skritizoval hlavného hygienika Mikasa a jeho Úrad verejného zdravotníctva. Obvinil ho, že úrad podsúva ľuďom skreslené štatistiky. Napokon, prečítajte si to sami.

Z hĺbky duše nemám rád tupú propagandu, ktorá svoj úspech stavia na predpoklade, že publikum je hlúpe. Bohužiaľ, takúto propagandu teraz vygeneroval Mikasov Úrad verejného zdravotníctva. Podsúvať ľuďom úmyselne takéto skreslené štatistiky, kedy veľmi dobre vedia, že v januári či februári bolo gro z hospitalizácií a minimum zaočkovanosti, čo drasticky vplýva na výsledok – je hlúpe a neúctivé k ľuďom a pravde. Ak by nechcel Mikas ľudí klamať, tak by efektivitu očkovania počítal tak, že by efekt očkovania tzv. “vážil”, t.j. pri hospitalizáciách by zároveň bral do úvahy podiel zaočkovaných v čase nakazenia pacienta. Áno, očkovanie výrazne pomáha a výrazne znižuje šancu ťažko ochorieť a zomrieť na Covid. Zároveň je pravdou, že očkovanie zďaleka nechráni o 96,9% ako to podsúva ÚVZ. A najmä platí, že ak chceme pre očkovanie presvedčiť doteraz nezaočkovaných, nemôžeme si o nich myslieť, že žerú seno.

ps. Uvedená štatistika by mala výpovednú hodnotu len za predpokladu, že počas celej doby by bola rovnaká zaočkovanosť + by mieru zaočkovanosti zverejnili. Reálnu efektivitu očkovania vie ÚVZ v pohode vypočítať, tak verme, že sa dožijeme aj fér dát.

Matovič sa pustil do hlavného hygienika Mikasa: Vygeneroval propagandu!
Matovič sa pustil do hlavného hygienika Mikasa: Vygeneroval propagandu!

ÚVZ:Takmer 97 percent hospitalizovaných s ochorením COVID-19 bolo nezaočkovaných

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články