9.2 C
Nitra
štvrtok, 18 apríla, 2024

Matovič pozýva ľudí na diskusiu do Michaloviec: Garantujem úplne slobodnú diskusiu o čomkoľvek a bez primitívnych urážok!

Nie je diskusia ako diskusia. Niektoré sú pokojné, iné hlučné, ďalšie vyostrené a vyšpikované do maxima s bučaním, pískaním a urážkami. Taká sa naposledy odohrala v Michalovciach, kde s ľuďmi diskutoval minister obrany Jaroslav Naď a minister zahraničných vecí Rastislav Káčer. Najmä ten druhý sa ukázal v úplne nediplomatickom svetle za čo si vyslúžil od ľudí, ale i politikov, oprávnenú kritiku.

Igor Matovič sa chystá ísť s kožou na trh! Aspoň tak to avizuje v statuse na sociálnej sieti. Aj on sa totiž stretne na diskusii s ľuďmi v Michalovciach. A ako avizuje, bude to bez ochranky, na slobodnú debatu a bez urážok. Toto mu však verí iba málokto, lebo stále využíva výhodu osobnej ochranky, hoci na ňu už ako poslanec nemá nárok, a navyše je to aj on, kto neraz na adresu Slovákov použil primitívne urážky. Prirodzene, vždy si to vedel zdôvodniť a akože sa tým „ospravedlniť“, ale veril mu to iba málokto. Však to, že je najnedôveryhodnejším politikom v novodobej histórii Slovenska je toho jasným dôkazom.

Matovič pozýva ľudí na diskusiu do Michaloviec: Garantujem úplne slobodnú diskusiu o čomkoľvek a bez primitívnych urážok!
Zdroj: FB / Igor Matovič

Prirovnávať ľudí k dobytku či opiciam je nevhodné

„V utorok prebiehala diskusia v Michalovciach. Áno, je pravda, že mnohí ľudia v hľadisku sa slušne povedané, nesprávali slušne… ALE prirovnávať ľudí k dobytku či opiciam, alebo ich rovno nazvať „podliakmi“, z ktorých by sa ich starí otcovia „dogrcali“, je nehodné akéhokoľvek politika, nieto ešte najvyššieho diplomata v štáte. Minister Káčer exemplárne zlyhal,“ skonštatoval hneď v úvode Slovákmi (ne)obľúbený šéf OĽaNO, ktorý dodal, že na druhý deň Fico nechal ochrankármi vyviesť z mítingu muža, ktorý si dovolil mať iný názor.

To, čo predviedol počas diskusie v Michalovciach „diplomat“ Káčer je odsúdeniahodné

Obaja spomenutí politici zlyhali a evidentne si užívali v „diskusii“ s ľuďmi pocit, že ich chránia desiatky ochrankárov a tajných v hľadisku a oni majú moc, lebo majú v ruke mikrofón. Veľmi mi to pripomína situáciu spred posledných volieb. Aj vtedy si progresívci z PS/SPOLU mysleli, že najlepšia diskusia je agresívne narúšanie mítingov ĽSNS pod heslom „POĎME DO NICH!“. Opak bol pravdou – napätie sa stupňovalo a ničomu to reálne nepomáhalo,“ pridáva Matovič, ktorý bol vtedy údajne jediný z politikov, ktorý agresiu PS/SPOLU odsúdil a vyzval Kotlebu na reálnu televíznu debatu, v ktorej ho rozobral argumentami.

Matovič pozýva ľudí na diskusiu do Michaloviec: Garantujem úplne slobodnú diskusiu o čomkoľvek a bez primitívnych urážok!
Zdroj: FB / Igor Matovič

Pozýva do kotla, kde ho môžu argumentami dostať do úzkych

„V diskusii som zároveň odmietol Kotlebových voličov nazývať fašistami len za to, že volia fašistu. Progresívne denníky ma vtedy odsudzovali, vraj so zlom sa nediskutuje. Urobia to aj dnes. A ja som zase presvedčený o opaku. Nie arogantné a primitívne konanie politikov voči ľuďom s iným názorom, ale normálna slobodná diskusia bez (vzájomných) urážok je jedinou cestou. Áno, bude to ťažké z oboch strán, ale som presvedčený, že to spolu takto zvládneme a verejne tým dokážeme, že sa to dá aj inak (Diplomatickejšie),“ sľubuje ten, ktorý sa doteraz ako diplomat správal iba minimálne a „triednych“ nepriateľov hľadal všade okolo seba.

Správanie sa šéfa našej diplomacie Rastislava Káčera odsúdil aj politológ Eduard Chmelár

„Takže… pozývam najmä vás, ktorí ste v utorok „diskutovali“ s Káčerom a boli ste ním nemilo očastovaní – poďme sa spolu pokúsiť o kultivované repete. Pozývam aj vás ostatných, ktorí ma nemáte radi a chcete sa o vašich výhradách či postojoch férovo baviť. Pozývam vás do kotla, kde ma môžete svojimi argumentami dostať do úzkych. Tak, ako v upútavke, garantujem vám úplne slobodnú diskusiu o čomkoľvek, bez ochranky v sále, bez tajných v hľadisku, bez primitívnych urážok vás za vyslovenie názoru,“ sľubuje Igor Matovič všetkým tým, ktorí prídu v pondelok 13. marca o 17.00 hod diskutovať s ním do kultúrneho strediska v Michalovciach.

Matovič pozýva ľudí na diskusiu do Michaloviec: Garantujem úplne slobodnú diskusiu o čomkoľvek a bez primitívnych urážok!
Zdroj: FB / Igor Matovič

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x