18.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Marián Kéry: Z kauzy Očistec sa stáva fraška

Z kauzy Očistec sa čoraz viac stáva fraška. Národná kriminálna agentúra a Lipšicovi prokurátori zo Špecializovaného trestného súdu si idú svoju protiprávnu hru, ktorej scenár píše možno aj niekto tretí. Koniec ich hry sa však blíži, napísal na facebooku poslanec NR SR a NSK Marián Kéry.

A pokračoval ďalej: „Padni komu padni, zvykli do nemoty opakovať ešte z opozičných lavíc Matovič, Heger, Remišová a spol. Naozaj obyčajný človek by ani nenamietal, veď každá neprávosť by aj na Slovensku mala byť predsa po správnosti potrestaná.

Marián Kéry: Z kauzy Očistec sa stáva fraška
Aj nové, šokujúce zverejnené nahrávky policajtov z NAKA dokazujú, že tento ich systém, určený čisto účelovo na len a len kriminalizáciu a pozatváranie čo najväčšieho počtu politikov a ľudí blízkych SMER-SD, bol založený oveľa skôr, tvrdí Marián Kéry

Ale to, čo stvárajú spomenutí a iní politici viac ako dva a pol roka už v aktuálnej koalícii, je všetko iné, len nie spravodlivé sledovanie pravidla „padni komu padni“. Skôr by som ho upravil na „padni, komu my alebo kajúcnici povieme“.

Aj nové, šokujúce zverejnené nahrávky policajtov z NAKA dokazujú, že tento ich systém, určený čisto účelovo na len a len kriminalizáciu a pozatváranie čo najväčšieho počtu politikov a ľudí blízkych SMER-SD, bol založený oveľa skôr. Je to strašné uvedomiť si, že skupina osôb, ktorí páchali závažnú trestnú činnosť, dlhodobo spolupracovala a riadila Špeciálnu prokuratúru.

Súhlasím s predsedom SMER-SD Robertom Ficom, že hneď po voľbách chodili za Petrovom poslíčkovia od Matoviča, koho na akú stoličku posadiť, so špeciálnym dôrazom na rôzne strategické pozície. Našťastie, čím ďalej, tým viac si mnohí policajti uvedomujú, že takto to ďalej ísť nemôže. Práve vďaka ich nahrávkam sa Slovensko dozvedá pravdu. Pravdu, ktorá musí Matoviča, Mikulca a spol. neskutočne bolieť.

Ale ešte viac ako tie nahrávky ma však znepokojuje niečo iné. Akási benevolentnosť mainstreamových médií. Pred spomínanými, do neba volajúcimi dôkazmi účelového a protiprávneho konania niektorých policajtov z NAKA a časti prokurátorov na Špeciálnej prokuratúre zatvárajú oči. Bez otázok nechávajú tieto šokujúce zistenia a dôkazy. Tak, ako na poslednej tlačovke našej politickej strany k tejto téme. Nestačilo ani 50 minút, počas ktorých obvinené, verejne známe osoby na centrále SMER-SD vysvetľovali, čo za krivenie práva sa tu deje, čo podložili aj zverejnením šokujúcich nahrávok. Prítomní novinári nemali ani jednu otázku. Že by im prezentácia takýchto faktov nesedela?

Koaličná hra na víťazstvo nespravodlivosti a pomsty sa však blíži ku koncu. Z kauzy Očistec sú vraj niektorí sudcovia Špecializovaného trestného súdu sklamaní, lebo neprebieha tak, ako chceli. Nečudo. Postaviť zmanipulované obvinenia, všetko vymyslieť len na základe udavačov a to podhodiť sudcom na Špecializovaný trestný súd dlhodobo neobstojí. Ak majú kus sebareflexie, museli pripustiť, že tí spravodliví sudcovia sa skôr či neskôr ozvú. Aj sa tak stalo. Matovič, Mikulec a všetci, ktorí sa snažili manipulovať a kriviť spravodlivosť vedia, že hra sa končí.

Boja sa, aby sa to celé neotočilo proti nim. Kto akou zbraňou bojuje, takou aj..,“ napísal Marián Kéry.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články