20.9 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Peter Kremský (OĽANO): Nedôslednosťou exministra Sulíka prišiel Gemer o významnú investíciu

Veľká investícia v drevospracujúcom priemysle, ktorú pred časom ohlásil bývalý minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), je zmrazená. Podľa predsedu hospodárskeho výboru parlamentu Petra Kremského sa chyba stala už na začiatku rokovaní, keď ministerstvo hospodárstva nadhodnotilo možnosti dodávok dreva na Slovensku a nasľubovalo investorovi nemožné.

„Jednoducho povedané, exminister Sulík chybne prepočítal alebo výrazne nadsadil kapacity dodávok ihličnatého piliarskeho dreva. Namiesto toho, aby potom s Nemcami intenzívne rokoval o alternatívnych riešeniach a zachránil novú investíciu pre Gemer, nechal prípad Ziegler takpovediac vyhniť. Mám silnú obavu, že v celej tejto kauze bolo hlavným cieľom minúť štátne peniaze na kúpu a úpravu pozemkov,“ povedal Kremský s tým, sa pokúsi s novým vedením ministerstva túto chybu napraviť.

Peter Kremský (OĽANO): Nedôslednosťou exministra Sulíka prišiel Gemer o významnú investíciu
Exminister Sulík chybne prepočítal alebo výrazne nadsadil kapacity dodávok ihličnatého piliarskeho dreva, tvrdí Kremský. Foto ilustračné

„Prirodzene máme záujem o investíciu, ktorá bude pre región výhodná tak, aby Rimavská Sobota a celý gemerský región dostali výrobu s vysokou pridanou hodnotou, nie ďalšiu pílu. Chceme, aby vyťažené slovenské drevo bolo doma aj spracované na finálne výrobky alebo polotovary,“ dodal predseda výboru.

Radačovský sarkasticky: Najlepšie je „vyhovoriť sa“ na Ústavný súd, prezidentku a možno aj na Marťanov

Kremský pripomenul, že príchod nových investorov je pre vládu Eduarda Hegera veľkou prioritou. „Pomáhame a riešime problémy nielen v ťažkej energetickej kríze. Podarilo sa nám zabezpečiť obrovské investície v automobilkách Volkswagen a PCA na západe Slovenska, či napríklad aj novú investíciu Mubea pri Košiciach, Bosch v Prešove, či rozšírenie výroby firmy Andritz v Humennom alebo Schüle v Poprade. Poctivo pracujeme na zabezpečení dlhodobo udržateľných investícií tak, aby prinášali nielen výrobu, ale aj inovácie a rozvoj ekonomiky krajiny,“ uzatvára Kremský.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články