7.6 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Málaš: Lupiči prepadli ženu priamo v jej dome, skončili vo väzbe

Levickým policajtom sa podarilo zadržať páchateľov lúpežného prepadnutia, ku ktorému došlo v obci Málaš. Podľa polície ho spáchali dve osoby, ktoré násilím vnikli do rodinného domu. Keď ich 77-ročná majiteľka prekvapila, zhodili ju na podlahu, dali jej ruky za chrbát a žiadali od nej peniaze.

Páchatelia ženu viackrát fyzicky napadli a po krádeži peňaženky s dokladmi ušli. „Levickí kriminalisti už krátko po skutku zadržali dve podozrivé osoby. V priebehu vyšetrovania sa ukázalo, že sa dopúšťali aj krádeží transformátorov, z ktorých demontovali medené vinutie a následne ho odpredávali do zberných surovín,“ informovala polícia.
      Vyšetrovateľ oboch páchateľov obvinil z trestného činu lúpeže spáchaného na chránenej osobe a troch skutkov poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. Následne spracoval aj podnet na ich väzobné trestné stíhanie. „Príslušný okresný súd v ďalšom konaní rozhodol o ich väzobnom trestnom stíhaní,“ doplnila polícia.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články