12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Komárno: Počas Vianoc v nemocnici hospitalizovali 6 ľudí s ochorením COVID-19

Vianočné sviatky boli v komárňanskej nemocnici aj napriek pandémii pokojné. Podľa vedenia nemocnice bol najvyťaženejší interný a chirurgický príjem.
      Tieto pracoviská prijali a ošetrili desiatky pacientov s ťažkými stavmi. „Na Štedrý deň sme len na urgentnom internom príjme mali 19 pacientov, prevažne s poruchami srdcového rytmu, dýchavičnosťou, bolesťami na hrudníku, hypertenziou a dvoch pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19. Podobné čísla boli aj nasledujúce dni na každom pracovisku urgentného príjmu. Naši kolegovia však tento nápor zvládli,“ uviedla námestníčka riaditeľa pre úsek ošetrovateľskej starostlivosti Monika Nesziová.

Ako doplnila, pozitívnou informáciou je, že počas vianočných dní boli prijatí iba šiesti pacienti s ochorením COVID-19. To podľa nej dáva nádej, že sa situácia v regióne zlepšuje. „Pravdou však je, že v tejto chvíli je ťažké predpokladať, aký bude vývoj v súvislosti s novým variantom koronavírusu omikron. Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 21 pacientom s novým koronavírusom, z toho stav štyroch je tak závažný, že si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ dodala Nesziová.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články