23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Lučenec: V centre mesta sa opäť uskutoční Veľkonočný jarmok

Na Námestí republiky v Lučenci sa opäť uskutoční tradičný Veľkonočný jarmok. Okrem regionálnych výrobcov a remeselníkov je pre návštevníkov pripravený aj kultúrny program či sprievodné podujatia. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Michaela Baboľová.

Veľkonočný jarmok v Lučenci sa uskutoční v stredu (5. 4.) a vo štvrtok (6. 4.) a popri tradičných jarmočných jedlách ho budú tvoriť aj stánky regionálnych výrobcov a remeselníkov. Pripravené sú tiež vystúpenia žiakov lučeneckých škôl, komunitného centra, folklórnych súborov a ďalší kultúrny program.

V rámci sprievodného programu návštevníkov čakajú napríklad tvorivé dielne Centra voľného času Lučenec. Veľkonočnú atmosféru doplní v centre mesta aj výzdoba, ktorej súčasťou budú veľké kraslice či ozdobený veľkonočný košík.

„Deti si pre pripravili veľkonočné ozdoby, ktorými ozdobíme platan na Námestí republiky. Bol vysadený práve v období Veľkej noci ako symbol života, radosti a mieru. Na jarmoku uvidíte aj netradičného šibača – nášho maskota pelikána,“ uviedla primátorka mesta Alexandra Pivková.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x