17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Banská Bystrica: Letnú sezónu v meste otvorí tradičná Vínšpacírka a jazzový festival

Letnú sezónu v meste pod Urpínom opäť otvorí vinárske podujatie Vínšpacírka, ktoré sa uskutoční 22. apríla o 14.00 h na banskobystrickom Námestí SNP. Súbežne s akciou pre milovníkov vína sa už tradične bude konať jazzový festival a návštevníci uvidia aj slávnostné spustenie fontány.

Ako TASR informoval člen organizačného výboru Vínšpacírky a mestský poslanec Martin Turčan, okrem slovenských vín, bude možné ochutnať i produkciu zahraničných vinárstiev. „Tento rok bude patriť medzi tie najbohatšie. Pozvanie prijalo už viac ako 30 vinárstiev od Modry až po naše lokálne vinárstva z kraja. Privítame tiež niekoľko nováčikov, ktorí prídu predstaviť svoj najlepší výber. Sme radi, že záujem o Vínšpacírku prejavili aj menšie rodinné vinárstva,“ konštatoval Turčan.

Podmienkou degustácie je zakúpenie vstupu v podobe vínneho setu na určených výdajných miestach. „Tak ako každý rok, aj v tomto ročníku je počet vstupov limitovaný. Ak sa návštevníci nechcú spoliehať na náhodu, môžu si zakúpiť vstup na podujatie už v predstihu. Po zaplatení dostanú kód, na základe ktorého im v deň konania Vínšpacírky odovzdáme degustačný set na výdajnom mieste,“ dodal Andrej Patráš z Cechu hostinských.

Po dvojročnej prestávke organizátori udelia ocenenie Vínšpacírky – Osobnosť enológie a vinárstva, ktoré poputuje do rúk významnej vinárskej ikony.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x