20.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Levice: Tekovská knižnica pripravuje jubilejný ročník Dní detskej knihy

Tekovská knižnica v Leviciach sa pripravuje na Dni detskej knihy. Ako uviedli organizátori, jubilejný 40. ročník celoslovenského festivalu kníh pre deti a mládež sa tu bude konať od 23. do 25. mája.

Súčasťou podujatia budú výstavy, odborné semináre, návštevy kultúrnych a historických pamiatok a stretnutia tvorcov kníh s deťmi. „Mesto Levice poctia svojou návštevou významní slovenskí spisovatelia, ilustrátori aj predstavitelia vydavateľstiev, ktorí sa rozpŕchnu za deťmi a mládežou do škôl,“ informovala Tekovská knižnica.

Ako pripomenuli organizátori, Dni detskej knihy sa konajú pod patronátom Medzinárodného domu umenia pre deti Bibiana a Slovenskej sekcie Medzinárodnej únie pre detskú knihu IBBY. „Táto dlhoročná tradícia je spojená s oslavami Medzinárodného dňa detskej knihy, ktorý si pripomíname 2. apríla v deň narodenia veľkého dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena,“ doplnili organizátori.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x