2.1 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Zlaté Moravce: Mesto obnovuje evidenciu psov, chce zlepšiť platobnú disciplínu

Mesto Zlaté Moravce obnovuje evidenciu všetkých psov, ktoré sa na nachádzajú na území mesta. Za neprihlásenie psa hrozí občanom vysoká pokuta, upozorňuje radnica.

Počet prihlásených psov v meste každoročne klesá. Niektorí majitelia chovajú psy trvale v meste alebo v bytovom dome, ale prihlásených ich majú v niektorej z okolitých obcí alebo v rodinných domoch, kde sú dane za psa podstatne nižšie, zdôvodnil obnovu evidencie magistrát. Mnohí chovatelia psov ich nemajú zaregistrovaných vôbec. Mesto preto vyzýva všetkých držiteľov psov, aby v náhradnom termíne do 30. júna 2023 prihlásili psa do evidencie a podali priznanie k dani za psa.

Ak pes nebude prihlásený do evidencie do 30. júna a následne bude kontrolou zistené porušenie tejto povinnosti, držiteľovi psa budú po tomto termíne udelené dve pokuty. Za priestupok je pokuta do výšky 165 eur, pokuta za nepodanie priznania k dani za psa je vo výške minimálne piatich eur, maximálne do výšky daňovej povinnosti.

Po náhradnom termíne na prihlásenie psov do evidencie a aktualizovaní všetkých zmien budú údaje z databázy premietnuté do mapovej aplikácie, v ktorej bude zobrazená vizualizácia požadovaných informácií a bude zverejnená na stránke mesta. Každý obyvateľ bude môcť skontrolovať, či uvedené údaje odrážajú skutočnosť. Od zverejnenia zoznamu očakáva samospráva väčšiu prehľadnosť v evidencii psov, ale aj väčšiu zodpovednosť a platobnú disciplínu chovateľov psov.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x