19.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Nitra: Postupne dokončuje revitalizáciu Nového parku

Revitalizácia Nového parku pod Nitrianskym hradom postupne finišuje. Ako informovala radnica, v súčasnosti sa tam osádzajú nové plastiky a ďalší mobiliár.

V týchto dňoch sa v parku dokončuje inštalácia posledného zo série umeleckých diel venovaných prírode. „Umiestnená bude na hladine jazierka Malá Hangócka a bude poctou rybám. V okolí súsošia opracovaných samorastov, ktoré sú poctou stromom, pribudnú čoskoro nové umelecké lavičky. V najbližšej dobe budeme preberať aj nové detské ihrisko za Parkom kultúry a oddychu,“ uviedol mestský úrad.

Mesto získalo na revitalizáciu Nového parku vyše 563.000 z európskych fondov. Práce sa začali ešte vlani ošetrením takmer 400 stromov. „Odvtedy sa vysadili nové stromy a kríky. Pribudli tiež nové LED lampy, parkové lavičky a odpadkové koše. Sú tu tiež umelecké inštalácie a lavičky, ktoré sa okamžite stali vyhľadávanou atrakciou v parku,“ doplnila radnica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x