16.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Levice: Mesto získalo dotáciu na manažment údajov

Mesto Levice získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 316.776 eur na projekt Manažment údajov mesta Levice. Samospráva bola úspešná vo výzve sprostredkovateľského orgánu pre Operačný program Integrovaná infraštruktúra. Celkový rozpočet projektu predstavuje 338.448 eur. Kofinancovanie mesta je 16.672 eur. Projekt sa bude realizovať v tomto roku, informoval primátor Ján Krtík.

Dôvodom realizácie projektu je manažované, systematické, efektívne uchovávanie údajov získaných v procesoch mesta, skonštatoval primátor. Cieľom je zvýšenie kvality, štandardu a dostupnosti e-governmentu, zavedenie automatizovaného publikovania datasetov, modernizácia a racionalizácia verejnej správy IKT prostriedkami.

Hlavnými aktivitami v projekte sú čistenie údajov a dosiahnutie požadovanej kvality dát, realizácia dátovej integrácie na centrálnu platformu a automatizovaná tvorba a zverejňovanie otvorených údajov. Radnica vďaka získanému nenávratnému finančného príspevku nebude musieť na splnenie týchto povinností a nákup techniky použiť okrem spolufinancovania ďalšie vlastné zdroje, uviedol primátor.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x