21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Laššáková ostro prezidentke: Už nie ste osoba, ktorú by sa dalo nazvať političkou. Ste smiešna! (VIDEO)

Súčasní slovenskí vládni politici, aj tí z odvolanej vlády, prezidentku Zuzanu Čaputovú nevynímajúc, si zrejme myslia, že pospolitý ľud tvoria najmä ľudia, ktorí nerozmýšľajú nad tým, čo od svojich volených zástupcov počujú a čo u nich vidia. Žiaľ, pre nich, sú tu aj ľudia, ktorí ich vyjadrenia a kroky sledujú veľmi pozorne.

Veľmi pozorne sleduje kroky našich politikov, vrátane prezidentky Zuzany Čaputovej, aj právnička Judita Laššáková, ktorá využíva každú možnosť na kritiku ich rozhodnutí a vyjadrení, ktoré nesmerujú k pomoci Slovákom. Jej slová sú nielen kritické, ale zároveň pre ľudí vypovedané jasnou rečou tak, aby ich mohli pochopiť aj tí, ktorí vyjadreniam a krokom našich zákonodarcov a volených zástupcov nie celkom rozumejú. Kritickým okom sa vo videu pozrela Laššáková nielen na prezidentku Čaputovú, ale aj na ministra obrany Jaroslava Naďa a niekoľkých jeho generálov.

Dve vlády, ktoré Čaputová vymenovala, nenastavili latku vysoko

Zuzana Čaputová sa najskôr poslancom v Národnej rady vyhrážala, že ak parlament neodhlasuje predčasné voľby do konca júna, tak vyhlási úradnícku vládu. Parlament ich nakoniec vyhlásil na 30. septembra, ale ani to, a ani doslovné „harakiri“ Igora Matoviča a niektorých ďalších poslancov ju neprinútili zmeniť názor. „Zuzana Čaputová ,ako najvplyvnejšia žena patriaca do stovky najvplyvnejších žien, sa vyjadrila, že ona úradnícku vládu nevymenuje, lebo nebude riskovať povesť šestnástich odborníkov. No vážená pani Čaputová, nechcem byť zlá, ale tie dve vlády, ktoré ste dokázali vymenovať, zas nenastavili tak vysokú latku, aby ste museli brať niekoho veľmi odborného. Na tieto funkcie stačí pozbierať tých svojich kamarátov, ktorých okolo seba máte, vymenovať ich a postaviť to ako záchranu Slovenska,“ hovorí v úvode Laššáková smerom k hlave štátu.

Laššáková ostro prezidentke: Už nie ste osoba, ktorú by sa dalo nazvať političkou. Ste smiešna! (VIDEO)
Judita Laššáková si vo videu podala nielen prezidentku Zuzanu Čaputovú, ale aj ministra obrany Jaroslava Naďa a zopár vojenských generálov. Zdroj: FB / Judita Laššáková

„Lenže viete, zvykne sa hovoriť… Viete, čo je ten dobrý blaf? To nie je blaf, vy neviete blafovať, a tým pádom, s prepáčením, si kak.te do úst. Už nie ste ani len osoba, ktorú by sa dalo nazvať političkou. Ste smiešna. Rovnako smiešna ako jeden z vašich koníkov, ktorého tak velice obľubujete, a iba jeho ministerstvo ste chválili, že je ako dobré, že to ministerstvo dostáva toľko peňazí. No a to je pán Jaroslav modrá krv Naď. Viete, to je ten vojak, ktorý sa zúčastnil kurzu prežitia, a potom išiel po troch dňoch domov, lebo začalo pršať. No tak tento Jaroslav Naď sa nahneval, pretože v Sliači si dovolili občania Slovenskej republiky mať nejaké referendum. To, čo som predvídala, alebo predpovedala 27. januára, sa stalo skutočnosťou,“ pridala Laššáková ku kritike prezidentky aj ministra obrany Jaroslava Naďa.

Na ministra obrany Jaroslava Naďa sa hrnie kritika azda zo všetkých strán

Jediné čo táto vláda ešte stále vie je pomsta občanom

„Mali sme tu nedávno jedno referendum v Sliači, no a k tomu sa pán minister, teda padajúci, lebo ešte stále nedopadol, Jaroslav Naď vyjadril takým spôsobom, že jeho to vlastne nezaujíma, a že on si to tam aj tak presadí. Mne sa dostalo do uší, jeden taký „líbes brif“, ktorý sa nakoniec aj nejakým spôsobom stopol, pretože pán Jaroslav Naď chcel na Sliači, kde je vystavený jeden MIG, chcel si ho zobrať späť a už ho nevrátiť. Pretože jediné čo vie táto vláda, alebo teda padajúca vláda, ešte stále je pomsta občanom. Takže pozdravujem všetkých v Sliači, zdravím vás a som veľmi zvedavá, že čo sa bude ešte s vami diať, pretože títo ešte neskončili. A v Sliači extrémne. Lebo tam, čo sa robí na ministerstve obrany, to nie je len tak s kostolným poriadkom, ale 211 sú na ministerstvo písané, a tak ja som veľmi zvedavá, aké odpovede odtiaľ, prídu,“ hovorila Laššáková na tlačovke onoho 27. januára.

Laššáková ostro prezidentke: Už nie ste osoba, ktorú by sa dalo nazvať političkou. Ste smiešna! (VIDEO)
Zdroj: FB / Judita Laššáková

„Z 27. januára boli tie informácie viac menej potvrdené, len ešte stále sme dúfali, tí, ktorí sme o tom vedeli, že sa k tomu pán plukovník Milo Čaplovič nezníži. Zbytočne sa tu bude pán Čaplovič vyhovárať, že to má na starosti veliteľ vzdušných síl pán gen. Robert Tóth Nie, nebol to genenár Tóth, pán Čaplovič, my vieme. My vieme, ale takýmito ľuďmi sa obklopuje pán Naď,“ pokračuje Laššáková, ktorú by zaujímalo, čo robí náčelník Generálneho štábu generál Zmeko. „Pán generál, apelujem na vašu prísahu a na vašu znalosť zákona o ozbrojených silách. Skúste sa doňho zahĺbiť ešte raz, pozrite si prísahu vojaka a možno aj § 4,“ odkazuje generálovi Zmekovi právnička Laššáková, ktorá sa vzápätí opäť vracia k Jaroslavaovi modrá krv Naďovi.

Minister Jaroslav Naď vyvracia údajné fámy, že sa na Slovensku chystá mobilizácia

Slováci sa už naučili, že toto bude fakt hrôza bez konca

„Jeden z tých, ktorí ho vehementne podporujú v mainstreame je generál Pavel Macko. Viete, to je ten úžasný generál, ktorý bol svojho času trojka, ak nie dokonca dvojka v NATO, v operáciách NATO, keď sa pripravovala akcia ISA. To bola tá úžasná akcia, ktorá mala oslobodiť a zaviesť demokratický režim v Afganistane. Pán generál Macko ako ten, ktorý zodpovedal za prípravu bojových skupín, teda pripravoval aliančný koncept, tak ho pripravil tak „fantasticky a famózne“, že sme sa odtiaľ ako aliancia NATO pratali ako prašivé psy, pretože sme to nedokázali vyhrať. Samozrejme, pán generál Macko sa bude vyhovárať na rozhodnutia politikov. Ale asi tá akcia nebola tak dobre pripravená, pán generál. Či?“ zobrala si na Lašáková mušku v súčasnosti asi najviac mediálne známeho generála vo výslužbe.

Zdroj: FB / Judita Laššáková

Bavíme sa o Afganistane. Tom v Afganistane, kde Spojené štáty americké utekali ako potkany, a veľmi veľa svojich ľudí tam nechali. Ale viete čo je ešte horšie? Nasľubovali, hlavne afganským ženám, že sa ich život zmení, a potom ich nechali napospas Talibanu. Nemôžu robiť takú prirodzenú vec ako chodiť do školy. Pán generál Macko, ako toto vysvetlíte, pretože ja, ako žena, by som bola na vašu odpoveď veľmi zvedavá. Takže pozdravujem Jaroslava Naďa a jeho húf statočných, a som zvedavá, čo s pani Zuzanou Čaputovou ešte na nás pripravujú, lebo do septembra je síce ešte ďaleko, ale myslím si, že Slováci sa už naučili, že toto bude fakt hrôza bez konca,“ skonštatovala sarkasticky na samý záver právnička Judita Laššáková.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x