25.7 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Minister Naď dostal v obálke ostrý náboj. „Nenechám sa zastrašiť. Ani náhodou!“ odkazuje odosielateľovi

Politici, ale aj bežní ľudia, volajú po Slušnom Slovensku, lenže akosi sa to nedarí jedným ani druhým. Politici, ktorých je výrazne menej, by síce mali ísť príkladom, no nie vždy sa im to darí, a tak sa nemôžu čudovať, že ako sa správajú oni, tak sa správajú aj bežní občania. Veď „čo je dovolené Bohovi, to je dovolené volovi“.

Obálku s ostrým nábojom dostali už viacerí politici, ale i nepolitici na Slovensku. Najnovšie si našiel takýto „pozdrav“ od nejakého svojho „fanúšika“ aj minister obrany Jaroslav Naď. Nejaký jedinec sa zrejme rozhodol, že ho takto trochu vystraší. Ako však Jaroslav Naď v statuse píše, on sa zastrašiť nenechá, a to ani vyhrážkami, ani nenávisťou a ani nábojmi v obálke.

Stále bude bojovať proti mafii a korupcii

Šéf rezortu obrany v úvode statusu píše, že na piate výročie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej mal v pláne zúčastniť sa neviditeľnou prítomnosťou v Bratislave spomienkového podujatia, namiesto toho ale musel riešiť s políciou to, že mu nejaký „človek“ plný zloby a nenávisti, ktorou ho kŕmia rôzni jedinci, poslal obálku s ostrým nábojom. „Presne na výročie zavraždenia Jána a Martiny. Aké originálne…,“ skonštatoval Naď, podľa ktorého to nie je nič príjemné, ale nestalo sa mu to vraj prvýkrát. „A žiaľ, určite ani naposledy. Vyhrážky rôzneho druhu mi chodia, či už na domácu adresu alebo do práce, relatívne často. Je za tým politika, ale tiež zahraničné spravodajské služby. Nepochybujem o tom,“ prezrádza minister obrany.

Žiadna mobilizácia sa na Slovensku podľa Naďa nechystá a každý, kto to tvrdí, je luhár

„Bezpečnostné zložky si však robia svoju robotu a som im za to vďačný. Niekoľkokrát aj vypátrali „človeka“, ktorý sa vyhrážal. Pár ich bolo už aj odsúdených. Potom ma na konfrontáciách pred vyšetrovateľom prosili o odpustenie a nosili čokolády mojim deťom. Tým deťom, ktorým jeden z týchto „ľudí“ chcel „odstreliť pred ich očami moju hlavu pri múre“, ako sa jedinec vyjadril vo vyhrážke,“ napísal dočasne poverený minister obrany Naď. „Nenechám sa zastrašiť. Ani náhodou! Tak ako som sa nenechal nikým ani uplatiť, ani skorumpovať, tak sa nenechám ani zastrašiť. Stále budem bojovať proti mafii a korupcii, stále budem bojovať za čo najlepšie podmienky nielen na obrane, ale v celej spoločnosti,“ odkazuje Naď svojím „fanúšikom“.

Minister Naď tvrdí, že Slovensko nebude prvou krajinou, ktorá dodá Ukrajine stíhačky

Nešírme nenávisť, ale naopak, bojujme proti nej

„A stále budem presadzovať v zahraničnej a bezpečnostnej politike také stanoviská, ktoré sú v súlade so základnými záujmami Slovenska, nie Kremľa. Neustúpim ani milimeter. Ale vyzývam a prosím ľudí, aby nepodliehali klamstvám a strašeniu tých, ktorí sa zo strachu, že si ich spravodlivosť nájde, za to všetko, čo tu napáchali v minulosti, rozhodli siahnuť k najpodlejšej a veľmi nebezpečnej politike klamstiev a strachu a nenávisti. Prosím ľudí, aby nepodliehali nenávisti. Nešírili nenávisť. Naopak, aby proti nej bojovali,“ odkazuje Slovákom ich minister obrany.

A vyzýva tiež médiá, aj v súvislosti so spomínaným piatym výročím vraždy Jána Martiny, aby šírenie strachu a nenávisti neumožňovali. „Napríklad by sme mohli začať tým, že už by sme po vyše mesiaci mohli prestať dostávať tie isté otázky o (ne)mobilizácii, pretože tak skáčeme, ako extrémisti plní zloby pískajú a zamorujeme priestor neexistujúcou témou. Presne ako to šíritelia zla a nenávisti chcú. Urobte aj vy prosím opatrenia, aby sme naozaj žili na Slušnejšom Slovensku… Je to naša spoločná zodpovednosť…,“ dodal na záver statusu Jaroslav Naď.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x