23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Dolina ministrovi Naďovi: Nepatrí k charakteristike svoloče to, že rozpráva vulgárne a pritom trepe nezmysly?

Keď som sa na YouTube započúval do najnovšej tlačovky týchto dvoch pánov, hneď mi zišlo na um, že by bolo načim reagovať. Čím dlhšie som ale počúval, tým väčšmi som strácal odhodlanie: spŕška nezmyslov bola totiž taká intenzívna, že bolo ťažké  zistiť, o čo vlastne ide.

Formálne to bolo o tom, že poslanec Fico si dovolil spochybniť sľub premiéra Hegera prezidentovi Zelenskému, že uváži poslanie lietadiel SU-29 Ukrajine. Pokúsim sa reagovať na niektoré tvrdenia E. Hegera a J. Naďa.

Začnem tým, že ak sa cítim ako premiér, tak ma tlačovka opozičného politika nemôže popchnúť k tomu, aby som okamžite reagoval kontra-tlačovkou. Ak to urobím, signalizujem, že sa bojím.  A toto bol môj prvý dojem: Páni majú strach. E. Heger tvrdil, že ak by sa dostal Fico do vlády a zaujal pro-ruský kurz, ekonomická spolupráca so „Západom” sa končí. Sú veci, v ktorých mám vlastné skúsenosti. Toto je jedna z nich. Je Amerika „Západ”? Evidentne áno. A ekonomická spolupráca sa realizuje na úrovni nadnárodných korporácii.

Je Vietnam „dobrá” krajina z pohľadu E. Hegera a J. Naďa? Skôr by som si myslel, že nie je, veď tam vládne komunistická strana! Ak si títo páni čo i len na sekundu pripustia, že to americké korporácie zaujíma, tak sa veľmi mýlia. Korporácie zaujíma kvalita výrobkov, ktoré sa tam vyrábajú. (Vietnam – nábytok – vysoká kvalita.) Tiež ich zaujíma cena. Či Vietnam spolupracuje s Ruskou federáciou alebo Austráliou, na úrovni korporácie skutočne nikoho nezaujíma. Domnieva sa naša dvojica, že US Steel odíde z Košíc iba preto, lebo Slovensko a Putin…? Alebo automobilky? Alebo softwarové spoločnosti? Korporácia „robí“ zisk a do politiky sa stará, iba ak to má na jej zisk dopad. 

Ďalší nezmysel je urážlivý tým, čo predpokladá o poslucháčoch. „Dobrotivý” Západ dal Slovensku tanky ako náhradu za obrnené vozidlá. Aké úžasne šľachetné! Aký obrovský úspech politiky tejto vlády! Lenže, keby sa k moci dostal Fico, Západ nám ich vezme…

Tak moment, páni. Ak venujete svojej manželke k narodeninám diamantový prsteň, odoberiete jej ho, keď odmietne s vami chodiť na poľovačky? Inými slovami, prsteň má prepožičaný za predpokladu, že bude robiť to, čo vy chcete? Potom ste chrapúni, a nie chlapi, a na taký prsteň sa každá manželka so štipkou hrdosti vykašle. (A na vás čoskoro tiež.) Takže ste hrdí na to, že sa „dary” Slovensku podmieňujú poslušnosťou? Alebo veríte v to, že vás počúvajú iba ľudia so zníženým IQ?

Podobný predpoklad sa mi ponúka pri ďalšej „perle”: Slovensko nemôže mať žiadne pozitívne vzťahy s Ruskou federáciou, pretože táto krajina páchala hanebné zločiny. Už sa nepamätám na ten zoznam presne, viem však, že tam bolo Moldavsko. Nevravím, že Ruská federácia sa vždy chovala slušne, ale do ligy, v ktorej hrajú USA, nepatrí: Vietnam, Irak… je nutné pokračovať? A to nevadí? Nie páni, nehovoríte s úplnými idiotmi, skôr sa mi zdá, že podpriemer v uvažovaní dosahujete vy, nie vaše publikum. Nakoniec komentáre pod rozhovorom neboli na adresu dvoch „odvolaných“ vôbec pozitívne.

Rád by som odvolanému ministrovi Naďovi pripomenul, že byť vulgárny je znakom slabosti. V rozhovore označuje ľudí okolo Roberta Fica za svoloč. Vážne, šéfe? Nepatrí k charakteristike svoloče to, že rozpráva vulgárne a pritom trepe nezmysly?

Autor: Peter Dolina, USA, Issaquah, WA

Pôvodný text s názvom Tlačovka E. Hegera a J. Naďa: Páni majú strach bol publikovaný na noveslovo.eu . Zverejnili sme ho so súhlasom vydavateľa.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x