24.1 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Krajská knižnica v Žiline pripravila prázdninový program pre deti

Hravé programovanie, 3D modelovanie, šachový turnaj a ďalší program pripravila pre školákov i predškolákov počas jarných prázdnin Krajská knižnica v Žiline. Informovala o tom koordinátorka kultúrno-výchovnej činnosti knižnice Jana Neslušanová.

Pre deti je pripravená aj prednáška Bezpečne pri ceste, na ktorej školákom vysvetlia pravidlá a bezpečnosť cestnej premávky a naučia rozoznávať dôležité dopravné značky.

„Posledný deň prázdnin, v piatok 3. marca budeme objavovať svet a spoločne sa vydáme na tajomné a vzdialené miesta. Vypátrame krajinu, kde sa pripravuje netradičná zmrzlina i podzemie jaskyne, z ktorej sa ozývajú strašidelné hlasy. Povieme si niečo o tajomnom lese, do ktorého ľudia radšej nechodia a budeme hľadať najčudnejšie pochúťky v rôznych krajinách,“ uviedla Neslušanová.

Súčasťou prázdninového týždňa budú podľa nej aj dve výstavy. Výstava Vedecká hračka v knihách je pokračovaním obľúbenej výstavy Vynálezy. Druhá výstava, s názvom Tiché putovanie z Bibiany bude hravá a inšpiratívna, ponúkne cestu svetom „tichých“ kníh pochádzajúcich z rôznych krajín sveta.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x