17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Kto bude mať v Lipe rodinnú kaviarničku?

Keď som dnes písala o vojne, ktorá začala v (aj o) kultúrnom dome Lipa na Chrenovej, spomínala som, že sa čudujem, prečo je problém nejako kultúrne vyriešiť. V tejto súvislosti musím dodať, že len nedávno som o výpovedi z nájmu hovorila s Mirkou Trakovickou, ktorú Chrenovčania poznajú dlhé roky vďaka tomu, že v Lipe prevádzkovala papiernictvo a hračkárstvo. Počas pandémie obchod presťahovala do susednej budovy, no napriek tomu platila nájomné v plnej výške aj za pôvodný priestor, pretože v ňom chcela otvoriť kaviareň, aj v súvislosti s Nájomnou jednotkou 201.

Dnes som jej volala, či jej teda výpoveď zrušili, pretože mi prišiel z mesta plagátik, kde je uvedené, že v Lipe ponechajú v platnosti zmluvy s prevádzkami, ktoré ponúkajú činnosť, aktivity a služby v oblasti záujmových činností, kultúrnych podujatí a doplnkových služieb (napr. „rodinná“ kaviareň).

Kto bude mať v Lipe rodinnú kaviarničku?
Mesto Nitra informuje, vyrobilo plagátik

Mirka bola prekvapená, pretože výpoveď platí a dnes odovzdala priestory.

Kto bude mať v Lipe rodinnú kaviarničku?
Toto je návrh Mirky Trakovickej na kaviareň, ktorú chcela v Lipe otvoriť v pôvodných priestoroch papiernictva.

Takže otázka: kto tam teda naozaj zostane, za akých podmienok a kto tam bude mať novú kaviarničku?

Mirka veru nie.

Článok budem aktualizovať.

Pripravila Heňa Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články