16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Krásny čin župana Becíka: Žiakom, ktorých rodičia nemali na obedy, ich do konca roka zaplatil on sám! (VIDEO)

Život na Slovensku je pre bežných ľudí stále ťažší a ťažší. Najhoršie však je, že tých ľudí, ktorým sa začína žiť horšie je stále viac a viac. A politici? Tých zaujímajú úplne iné veci. V ktorej strane budú po voľbách, ako si z toho veľkého finančného balíka ešte čo-to uhryznúť, a najmä ako sa dostať opäť do parlamentu, kde sa majú ako prasce v žite. A kde sú v tomto všetkom ľudia? Ako ste si možno všimli, tí sa tam vôbec nespomínajú… Smutné, nie?

Kto pozornejšie sleduje dianie okolo nového nitrianskeho župana Branislava Becíka, ten vie, že mu ide v prvom rade o blaho ľudí. A to nielen v jeho kraji, ale aj na celom Slovensku. Však nie nadarmo sa zaradil už krátko po parlamentných voľbách v roku 2020 medzi najvážnejších kritikov novej vládnej garnitúry, ktorá, podľa neho, nielenže nezvládala boj s COVID-19, ale sa aj veľmi málo starala o lepší život Slovákov. Toto sa ostatne potvrdzuje i v ostatných mesiacoch, keď ich viac zaujímali vlastné problémy, to, čo sa deje za našou východnou hranicou a zbrane pre armádu, ako stále chudobnejší a chudobnejší Slováci. V krátkom statusevideu to Becík aj jasne pomenoval.

Krásny čin župana Becíka: Žiakom, ktorých rodičia nemali na obedy, ich do konca roka zaplatil on sám! (VIDEO)
Nitriansky župan Branislav Becík by si za svoj ľudský prístup k niekoľkým žiakom bez školských obedov zaslúžil ocenenie „Čin roka“. Škoda len, že je na našej politickej scéne sám… Zdroj: screenshot video FB / Branislav Becík

Dôchodcovia sa rozhodujú, že či si kúpia rožky alebo lieky

„Niektoré rodiny už nemajú na obedy pre svoje deti a Hegera zaujíma len jeho nezmyselná strana!!“ píše hneď v úvode statusu Branislav Becík. „Ak máme, ako tvrdí odvolaná vláda, dve miliardy eur z mimoriadneho zdanenia Slovnaftu, navrhujeme, aby odvolaná vláda konala okamžite! Okamžite (HNEĎ!) treba poslať všetkým ľuďom pod hranicou chudoby 500 eur a nie čakať do volieb! Okamžite treba poslať všetkým, lebo ako sledujem, už aj stredná vrstva obyvateľstva začína mať problémy a nie vlastným pričinením…,“ prízvukuje nitriansky župan a člen strany Hlas-SD, ktorý v závere dodáva: „Ak to Matovič a jeho banda populistov myslia úprimne, tak pristúpia na našu výzvu a odhlasujú 500 eur pre obyvateľov už teraz, a nie až ako odmenu vo voľbách na jeseň! V opačnom prípade aj sami pochopíte, že je to obyčajná politická korupcia z jeho strany – vieme komu….“

Becík opäť tne do živého: Slovenskí občania vďaka vláde začínajú pomaly ale isto hladovať

Becík v úvode videa priznáva, že je o ňom známe, že je viac v teréne medzi ľuďmi ako v kancelárii, preto musí povedať, že za ostatné týždne, keď prešiel celý Nitriansky kraj, zachytil veľmi veľa negatívnych správ. „Skutočne, dôchodcovia sa dnes rozhodujú, že či si kúpia rožky alebo lieky. A čo ma najviac zarazilo a bolo mi pri tom veľmi ťažko, keď som bol v jednej nemenovanej strednej škole, kde mi pán riaditeľ ukázal krásnu strednú školu, ako fungujú, množstvo perfektne vybavených tried, a ešte mi ukázal zrekonštruovanú kuchyňu. Ako sme prechádzali okolo jedálne hovorím mu, že dnes asi nemá dobre navarené, keď tam tých pár detí sedí a neobeduje. Jeho odpoveď bola, že nie, lebo tie deti nemajú na obed, lebo ich rodičia im nemajú za čo kúpiť obed. Poviem úprimne, mal som naozaj čo robiť aby som to predýchal,“ šokoval Becík príhodou, ktorú sa mu stala.

Becík sľubuje pomoc seniorom: Naši starí otcovia, staré mamy, rodičia ľudia, ktorí budovali Slovensko, si to zaslúžia

Veď tí ľudia sa tých volieb nedožijú

Nitriansky župan priznáva, že tým pár chlapcom, ktorí tam sedeli za stolom, kde štyria obedovali a dvaja nie, pričom za ďalším stolom to bolo obdobné, do konca roka zaplatil obedy. „Ale Braňo Becík to nemôže robiť na všetkých školách! Braňo Becík to nemôže robiť na celom Slovensku! Ak sa vláda chváli tým, že máme dve miliardy z mimoriadneho zdanenia Slovnaftu, nech sa páči, použime ich do tých rodín, ktoré sú dnes na hranici chudoby. Ak je to 100-, 200-, 300-tisíc ľudí, z tých dvoch miliárd keď mu zmizne 300-miliónov, nemôže mu to chýbať. Naozaj sme dnes v takom štádiu, že tí ľudia sa tých volieb nedožijú. Komu potom chce dať tých 500 eur? Ak to myslia vážne, nech to urobia hneď!“ dodáva na konci videa nitriansky župan Branislav Becík.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x