15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Fico: Kaliňák je už obžalovaný, teda ide na súd a nebol ešte ani raz v tejto veci vypočutý! NAKA mala za úlohu zničiť SMER

Predseda strany SMER – slovenská sociálna demokracia Robert Fico a advokáti Robert Kaliňák a Marek Para na tlačovej besede reagovali na manipulácie nahrávok. R. Fico uviedol, že tento týždeň sa okrem „chlebových“ tém objavili aj pokusy médií útočiť na SMER – SSD, že manipuluje nahrávky a ďalšou dôležitou témou bola obžaloba R. Kaliňáka.

R.FICO: JE MNOŽSTVO DÔKAZOV, ŽE NAKA MALA ÚLOHU ZNIČIŤ SMER, KOVAČIČOVA SNAHA SPOCHYBNIŤ TO, JE KLAMSTVOM

Ako povedal, pokus so Súmrakom obviniť Roberta Kaliňáka a Roberta Fica zo založenia zločineckej skupinu nevyšiel. Bolo teda treba pokračovať v úsilí, a preto došlo k obvineniu Roberta Kaliňáka a potom aj k jeho obžalobe, a to na základe jedinej vety, ktorú na jeho adresu povedal F. Imrecze.

Tento týždeň bol Robert Kaliňák predstavený ako šéf volebného štábu v nasledujúcich parlamentných voľbách, čo je jednou z najvýznamnejších politických funkcií, ktoré strana má. „Tak mi vysvetlite, ako je možné, že my o dvanástej rozhodneme a vymenujeme Roberta Kaliňáka za šéfa volebného štábu a o tri hodiny v Denníku N sa dozvedáme, že Robert Kaliňák je obžalovaný na základe jednej vety udavača Františka Imreczeho. Tomu však predchádzali hrubé porušenia akýchkoľvek pravidiel trestného práva. Robert Kaliňák je už obžalovaný, teda ide na súd a nebol ešte ani raz v tejto veci vypočutý. Robert Kaliňák nemal ani možnosť sa oboznámiť s výsledkami vyšetrovania. Nebudem hovoriť o tom, že bolo zmarené jeho právo, aby vec posúdil generálny prokurátor na základe paragrafu 363 Trestného poriadku, pretože akonáhle je podaná obžaloba, generálny prokurátor túto právomoc ako keby stráca. Robert Kaliňák bude čeliť teda súdnemu procesu a jediným dôvodom, prečo to takto uponáhľali je to, aby aspoň niečo mali pred tými parlamentnými voľbami, lebo nič iné sa im nepodarilo,“ povedal Robert Fico.

Priblížil, kto je vlastne F. Imrecze. V jednej veci uzatvoril dohodu o vine a treste, no má ďalšie obvinenia, kde mu hrozia vysoké tresty. V médiách tvrdí, že sa mu SMER – SSD na tlačových besedách vyhráža. Robert Fico ukázal hodnotenie generálnej prokuratúry hodnovernosti F. Imreczeho v súvislosti s udavačskou výpoveďou na adresu P. Kažimíra. To hovorí, že neexistujú dôkazy, ktoré by dokazovali pravdivosť Imreczeho tvrdení, naopak, existujú iné dôkazy, ktoré svedčia v jeho neprospech. A napriek tomuto stačí špeciálnej prokuratúre jediná veta, že Robert Kaliňák poslal Imreczeho za niekým. Predseda SMERu – SSD uviedol, že nie je náhoda, že 14. júla 2021 vychádza na verejnosť nahrávka s Imreczem, kde sa hovorí o stotisíc eurovom úplatku pre Mikulca. Keď sa to dozvedajú vyšetrovatelia NAKA, bavia sa o tom, že aby zachránili zadok Mikulcovi, vyrábajú umelý úradný záznam, v ktorom píšu, že Imrecze to mal Zurianovi povedať len preto, aby bol zaujímavý. Záznam ešte dokonca aj antedatovali, aby akože vznikol pred 14. júlom 2021.

Pri manipuláciách s nahrávkami sa Robert Fico odrazil od nedeľnej relácie (TV Markíza) Na telo, kde moderátor Kovačič zverejnil nahrávku vyšetrovateľov čurillovcov ohľadom vyšetrovateľky Santusovej. Moderátor sa snažil vytvoriť obraz, že tvrdenia o politickom zadaní zlikvidovať opozíciu je iba rétorika SMERu – SSD. Robert Fico ukázal výpoveď Kaľavského na súde pred niekoľkými dňami, kde hovorí, že bol na stretnutí s prokurátorom Repom, ktorý hovorí, že má dať dôkazy na Roberta Fica, lebo majú jednoznačnú úlohu urobiť SMER. Ďalšia legálna nahrávka ukazuje, ako obvinený vyšetrovateľ NAKA Pavol Ďurka hovorí, že treba robiť Fica, Kaliňáka, Pellegriniho, aby sa nevrátili. A tiež, že treba urobiť zo SMERu zločineckú skupinu a tak úplne zničiť opozíciu. „Máme tu 35 nahrávok zo siedmich dní. Máme pätnástich svedkov, ktorí potvrdzujú, že to bola skupina, ktorej úlohou bolo zlikvidovať Santusovú, lebo vedeli, že popri tom pracujú na politickej úlohe likvidácie slovenskej opozície. Neviem, čo k tomu viac treba dodať,“ pokračoval Robert Fico.

Na záver dodal poznámku na rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP), v ktorom Robertovi Ficovi a Robertovi Kaliňákovi nevyhovel. Na margo toho uviedol, že ESĽP nerozhodoval vo veci, kde by išlo o to, či ich obvinenie bolo alebo nebolo správne. „My sme podali na Európsky súd pre ľudské práva návrh, kde sme žiadali vyslovenie takzvanej systémovej zaujatosti celej špeciálnej prokuratúry kvôli tomu, že na vrchu je ten zloduch a keď ten zloduch je na vrchu, tak ten celý strom je zhnitý. Nám Európsky súd pre ľudské práva povedal, že už nie sme obvinení a že nie sme obeťou, lebo nie sme obvinení,“ vysvetlil.

Robert Kaliňák sa k tejto téme vyjadril, že médiá by mali po tých rokoch vedieť, že je rozdiel medzi Európskou radou, Radou Európy a Radou Európskej únie. No a ESĽP nie je súčasťou európskych štruktúr, ani súčasťou Európskej únie. „Na tom istom rozsudku, ktorý sme dostali konštatoval súd, že áno, v podobnom prípade rozhodol už ústavný súd, ale to neznamená, že tak bude rozhodovať stále. Jednoducho povedal, že to rozhodnutie, s ktorým my sme išli na ESĽP, ktorým ústavný súd povedal, že nechce rozhodovať o zaujatosti Lipšica nepovažuje európsky súd za ústavnú prax, možno druhý senát rozhodne. Čiže nám povedal, že až rozhodne ten druhý, tak sa potom vráťte,“ uzavrel R. Kaliňák.

YouTube video

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x