17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Šaľa: Mesto vyhlásilo anketu Tvorivý čin roka

Mesto Šaľa opäť vyhlásilo anketu Tvorivý čin roka. V rámci nej môže verejnosť nominovať jednotlivcov i kolektívy, ktoré si  zaslúžia ocenenie za ich prácu v oblasti kultúry.

Ceny sa udeľujú v 13 kategóriách. Okrem rôznych oblastí výtvarného umenia je medzi nimi aj film, knižná tvorba, folklór, ale aj divadlo, hudba i mimoriadne ocenenie za dlhoročnú aktívnu prácu v oblasti umenia. „Návrhy je možné posielať elektronicky alebo doručiť písomne na sekretariát domu kultúry. Termín je do 30. apríla, slávnostné odovzdávanie cien laureátom zorganizujeme pre verejnosť v júni,“ uviedli organizátori z komisie kultúry a cestovného ruchu pri mestskom zastupiteľstve.

Ako pripomenuli, laureáti získajú cenu v podobe výtvarného diela, ktoré navrhli a vyrobili šalianski tvorcovia. „Ak vás v priebehu roka 2021 zaujalo kultúrne podujatie, predstavenie, výstava, divadlo alebo akýkoľvek umelecký čin kolektívov či jednotlivcov, neváhajte a navrhnite ho na verejné uznanie,“ vyzvali verejnosť organizátori.

Zdroj: TASR

Foto: sala.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články