25.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Komárno: Zriadilo novú lesnú škôlku

Mesto Komárno založilo novú lesnú škôlku. Ako informovala radnica, v súčasnosti je tu už vysadených prvých 200 stromov a kríkov, ďalšie budú postupne pribúdať.

Vypestované dreviny bude možné vysádzať takmer po celý rok. „Vybrané druhy stromov sa dokážu prispôsobiť otepľujúcej sa klíme. Pri ich výbere sa bral ohľad aj na alergikov. V súčasnosti samospráva eviduje na území mesta 15.600 stromov a 13.550 kríkov. Táto výsadba sa bude vďaka lesnej škôlke postupne obnovovať a rozrastať,“ uviedol mestský úrad.

Už počas jesene sa môžu obyvatelia mesta zapojiť do sadenia stromov. „Počas tejto veľkej akcie budú môcť bezplatne požiadať o okrasné a ovocné voľnokorenné stromy a zasadiť ich,“ pripomenula radnica. Mesto plánuje projekt lesnej škôlky postupne rozširovať. „Chceme získať financie aj na kúpu náradia a prístroje na údržbu rastlín, na ich sadenie, presádzanie, na orezávanie stromov a polievanie,“ doplnil mestský úrad.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x