16.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Komárno: Novinku v nemocnici určite ocenia pacienti aj návštevníci

Nemocnica Agel Komárno rozbehla pilotný projekt identifikácie zamestnancov. Zdravotníci budú na prvý pohľad rozoznateľní. Všetci zamestnanci nemocnice, ktorí prichádzajú do kontaktu s pacientmi, budú mať svoju určenú farbu zdravotníckej uniformy. „Farebné oblečenia sú dobrým krokom k prehľadnejšiemu rozoznávaniu personálu. Pre pacientov je ťažké rozlíšiť či už primárov, lekárov, vedúce sestry, sestry alebo zdravotníckych asistentov,“ zdôvodnil zavedenie farebných uniforiem námestník nemocnice Csaba Bozsaky.

Je rozhodnuté – Na Slovensku už definitívne nemusíme nikde nosiť rúška!

Uniformy sa delia na pánske a dámske, pričom ak sú obe pohlavia v rovnakej funkcii, farba je rovnaká. Primárov, primárky, lekárov a lekárky je možné spoznať podľa bielej alebo červenej uniformy, vedúce sestry podľa tyrkysovej, sestry detského oddelenia majú bielu farbu uniformy s motívom blízkym deťom.

Sestry a laboranti oddelenia klinickej biochémie, hematologicko-transfúzneho oddelenia a rádiológie majú modrú farbu uniformy. Zdravotníckej asistentke prislúcha ružová uniforma a zdravotníckemu asistentovi biela s ružovým golierom. Sanitárku a sanitára je možné rozpoznať podľa žltej uniformy a upratovačky podľa fialovej. Súčasťou dámskych uniforiem sú aj šaty.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x