19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

COVID-19: Je rozhodnuté – Na Slovensku už definitívne nemusíme nikde nosiť rúška!

Konečne! Zdá sa, že COVID-19 definitívne skončil!

Pandémia koronavírusu stála na celom svete život viac ako 6,8 milióna ľudí, na Slovensku jej podľahlo viac ako 21 tisíc obyvateľov. Či k jej zastaveniu prispeli rozličné opatrenia, ktoré mnohí odmietali, alebo experimentálne vakcíny, stále jasné nie je a stále sa o tom diskutuje. Tak, či onak, aj premorenie obyvateľstva spôsobilo, že po všetkých tých obmedzeniach, a ich postupnom rušení, teraz došlo aj na rúška. Vláda ich nosenie aj v zdravotníckych zariadeniach s definitívne zrušila.

COVID-19: Je rozhodnuté - Na Slovensku už definitívne nemusíme nikde nosiť rúška!
Vestník vlády SR. Zdroj: minv.sk

Účinnosť nenosenia rúšok u nás platí od…

Radostnú právu pre všetkých antirúškarov priniesla v statuse Detská ambulancia Dr. Adama Turoňa v Nitre, ktorá verejnosť informuje, že „vo Vestníku vlády SR bola zverejnená vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorá s účinnosťou od 15. mája 2023 zrušuje vyhlášku, ktorá reguluje nosenie respirátorov v nemocniciach, v čakárňach a ambulanciách lekárov, v domovoch sociálnych služieb a v lekárňach: https://www.minv.sk/…/vestnik_vlady…/2023/vyhlaska_8.pdf.“

Právnik Peter Weis: Teraz je ten pravý čas na to, aby sa prešetrili všetky zločiny spáchané počas covidového obdobia

Od tohto dátumu už v uvedených priestoroch nebude povinné prekrytie horných dýchacích ciest. K tomuto kroku pristupujeme vzhľadom na postupné zlepšovanie epidemiologickej situácie vo výskyte akútnych respiračných ochorení na území Slovenskej republiky,“ dodáva na záver detská ambulancia.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x